TFF'nin skandal kararı dünyada gündem oldu! "İlginç, komik, saçma..."

Galatasaray, hocasının cezalı olduğu maçlarda da iyi bir grafik çiziyor: Şu ana kadar toplam 31 maç ceza alan tecrübeli çalıştırıcının yokluğunda, Sarı-Kırmızılılar ligde 16 galibiyet, 7 beraberlik elde etti. Sadece 4 karşılaşmada sahadan puansız ayrıldı. Cim-Bom iyi bir grafik çizdi.

TFF'nin skandal kararı dünyada gündem oldu! "İlginç, komik, saçma..."

SON olarak 4 maç ceza alan G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, toplam 31 karşılaşmadan menle Türk futbol tarihine geçmişti. Ayrıca son 10 ayda Fatih Terim, Ümit Davala ve Hasan Şaş, toplamda 37 maç ceza aldı. Buna rağmen istatistikler, Fatih Terim’e verilen cezaların Galatasaray’ı bu zamana kadar pek de fazla etkilemediğini gösteriyor.

EN AĞIRI 2012-13 SEZONUNDAYDI

G.Saray, Terim’in tribüne çıktığı 27 lig karşılaşmasında 16 galibiyet, 7 beraberlik, 4 yenilgi aldı. Başarılı hocanın aldığı cezalar takımda motivasyon yaratırken, saha içi sonuçları beklenenden iyi oldu. Terim 2012-2013’te, Ordu maçı sonrası 3, Mersin sonrası 9 maç ceza yedi. Tecrübeli hoca, geçtiğimiz sezon da F.Bahçe derbisinde 10 maç men cezasına çarptırılmıştı.

DÜNYADA BASININDA YER BULDU

Öte yandan tecrübeli çalıştırıcıya son olarak çıkan “4 maçtan men” cezası, dünya basınında da yankı buldu. Brezilya basını, PFDK’nın kararını, “Komik ceza” olarak değerlendirdi. Fransa basınında, “Verilen ceza çok tuhaf” yorumu yapıldı. Alman basını, “Savunma açıklaması 4 maç ceza aldı” diyerek haberi duyurdu. İtalya basınında “Grande’ye (Fatih Terim) ilginç ceza” satırları yer alırken, Kolombiya basını haberi, “Falcao ilk maçına Terim’siz çıkacak, saçma bir ceza” şeklinde duyurdu. (Akşam)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER