"Top tekniği, oyun görüşü, pas yeteneği ile Galatasaray’ın derbide en önemli silahlarından..."

Fanatik gazetesi yazarlarından Deniz Çoban, 'Bizim Takım' köşesinde Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesinde muhtemel ilk onbirleri tek tek yorumladı ve 10 üzerinden puanladı.

"Top tekniği, oyun görüşü, pas yeteneği ile Galatasaray’ın derbide en önemli silahlarından..."

SORU: Zafer Büyükavcı: Galatasaray ve Fenerbahçe muhtemel onbirlerini tek tek yorumlayınız ve puanlayınız... (Puanlama 10 üzerinden yapılacaktır..)

DENİZ ÇOBAN (GALATASARAY 76 PUAN)

Muslera, büyük avantajı... Onun dezavantajı ise Luyindama ile Marcao! Feghouli top tekniği, oyun görüşü ile Galatasaray’ın en önemli silahlarından... Onun verimi sonuç açısından çok önemli...

Fernando Muslera (9): Altay’a oranla daha güvenli ve tecrübeli. Galatasaray’ın en büyük avantajlarından biri... Muslera’nın da bir dezavantajı var: Luyindama ve Marcao ikilisi!

Mariano (6): Tecrübeli ve kaliteli bir isim olmasına rağmen temposu istenilen düzeyde değil. İyi ve gününde bir Mariano geriden oyunu kurma konusunda çok mahir.

Luyindama (5): Takımın en dengesiz futbolcusu. Bazen çok etkili oynarken, bazen de büyük sakarlıklar yapabiliyor. Fenerbahçe’nin bu maçtaki avantajı olabilir...

Marcao (6): Galatasaray savunmasının riskli işler yapan bir diğer adamı. Taraftarlarca da çok fazla eleştiriliyor. Henüz formu vasatı aşamadı.

Nagatomo (6): Arkasına rahat adam kaçırıyor. Mariano gibi o da formunun gerisinde. Ömer tercihi beni şaşırtmaz.

Nzonzi (7): Adaptasyon sürecini tamamlayamadı. Kaliteli bir ayak. Gününde ve adaptasyon sorununu çözmüş bir Nzonzi takımını sırtlayabilir.

Seri (7): Galatasaray orta sahası hazır değil ve verimsiz. Seri de henüz bu derde derman olamadı. Sadece top ayağındayken var, sonra kayboluyor.

Babel (7): İyi top saklıyor, iyi şut çekiyor. Soğukkanlı ve özgüveni yüksek. Fakat süratli değil, adam eksiltemiyor. Arkasında oynayan Nagatomo’dan hiç destek alamaması da performansını etkiliyor.

Feghouli (8): Top tekniği, oyun görüşü, pas yeteneği ile Galatasaray’ın en önemli silahlarından... Takım onunla tempo yakalıyor.

Belhanda (7): Maçta kart görmeye en yakın oyuncu. Zaman zaman konsantrasyonunu kaybediyor. Top kayıpları yaşıyor. Buna rağmen hırsı, takıma katkı sunabiliyor. Her daim Terim’in prensi!

Falcao (8): Onun için en büyük tehlike, taraftarın beklentisi... Şu an Muslera ile birlikte takımdaki en kaliteli oyuncu. Kalitesini göstermek için topla buluşması lazım.

DENİZ ÇOBAN (FENERBAHÇE 83 PUAN)

Fenerbahçe’de Emre üzerine inşa edilmiş bir oyun var. Emre ile oyun ivme kazanıyor. Yoksa sıkıntı oluşuyor. Yıllarca aranan forveti en sonunda buldular. Vedat Muriç, maçın kaderini belirleyecek isimlerden...

Altay Bayındır (7): Fenerbahçe’nin en az tecrübeye sahip mevkisi... Henüz çok genç ve ilk derbisine çıkacak. Başarı/başarısızlık durumunda ‘maçın kader adamı’ o olacaktır.

Ozan Tufan (7): Ankaragücü maçının yıldızıydı. Bir önceki haftanın da hayal kırıklığı... Hiç alışık olmadığı bir yerde oynuyor ve hata yapmaya çok müsait. Bu kez rakip Ankaragücü değil, Galatasaray! İşi çok zor.

Zanka (6): Fenerbahçe son bir yılda 4 stoper transfer etti. Daha umduğunu bulamadı. Ankaragücü’ne karşı böylesi zorlanan Zanka; Falcao, Babel, Feghouli, Belhanda karşısında ecel terleri döker.

Jailson (6): 4 stoper alıp Jailson’la stoper olarak sahaya çıkmak, izaha muhtaç bir durum!

Dirar (8): Dirar’ı sol bekte izledikçe aklıma Ümit Özat geliyor. Hasan’ın sakatlığıyla sol beke devşirildi. Bir sol bek eksiği takımın bütün dengesini bozdu. Yerini yadırgadığı çok belli ama, takıma da katkısı artarak devam ediyor.

Emre (9): Fenerbahçe’de Emre üzerine inşa edilmiş bir oyun var. Emre ile Fenerbahçe topu geriden sağlıklı çıkartıyor, oyun ivme kazanıyor. Emre yokken Fenerbahçe güç kaybediyor. Maçın belirleyicilerinden olacaktır.

Gustavo (8): Ankaragücü maçında çok iyi işler yaptı. Savunmada başarılı işler çıkartan Gustavo, hücum organizasyonlarında da yer aldı. Bu maçta Fenerbahçe’yi orta sahada sırtlayan isim olacaktır.

Deniz Türüç (7): Fenerbahçe’nin sezon başında yaptığı en iyi işlerden. Kaliteli, ayağına top yakışan ve skora etki edebilen oyuncu.

Max Kruse (8): Kruse, Muriç’e tam bir yoldaş olacak gibi. Sürekli onu asist yaparken izliyoruz. Asistle beraber gol de atsa, yeni bir Alex diyebilirdik. Maçın belirleyicilerinden olacaktır.

Tolga Ciğerci (8): İyi niyetli ve özverili. Uzun süre sahalardan uzak kaldıktan sonra bu cenderede forma bulmak kolay iş değil.

Muriç (8): Fenerbahçe yıllarca aradığı forveti en sonunda buldu. Takıma çok çabuk uyum sağladı. Gole çok yakın. Maçın kaderini belirleyen isimlerden birisi olur.

(Fanatik)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER