Torrent'ten Kerem Aktürkoğlu sözleri: "Vegas'ta olan Vegas'ta kalır!"

Galatasaray'ın hocası Domenec Torrent, Kerem Aktürkoğlu ile saha kenarında yaşadığı diyalog hakkında konuştu.

Torrent'ten Kerem Aktürkoğlu sözleri: "Vegas'ta olan Vegas'ta kalır!"

Galatasaray Teknik Direktörü Domenec Torrent, Öznur Kablo Yeni Malatyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Karşılaşmayı değerlendiren Domenec Torrent "İlk yarı hayal kırıklığı. Oyuncularıma ilk kez 'Hayal kırıklığı yaşıyorum' dedim. Bu kabul edilebilir değil. İki aydır çalıştık ama sahada ilk yarı bunlar yoktu. Zeki oyuncular oldukları için devrede söylediklerimi anladılar. İkinci yarı oynadığımız şekilde oynadık." dedi.

Kerem Aktürkoğlu'nun oyundan çıktığı sırada kısa bir tartışma yaşadıklarının sorulması üzerine Domenec Torrent "Kerem Aktürkoğlu her maç oynuyor ve üstüne yük biniyor.. Nasıl hissettiğini sordum. Las Vegas'ta olduğu gibi, saha içerisinde olan, saha içerisinde kalır. Arada böyle şeyler oluyor, futbolun parçası. 'Sakin ol, çok iyi oynadın, aklında bu kalsın' dedim." açıklamasını yaptı.

"ARMA İÇİN 6 MAÇI KAZANMALIYIZ"

Karşılaşma sonrası basın toplantısında konuşan Katalan teknik adam, "Medyada Fenerbahçe maçı sonrası Galatasaray için neredeyse sezonun bittiği söylendi. Kulüp içerisinde, Galatasaray amblemi için, taraftarlar için 6 maçı kazanmamız gerektiğini anlattım. Türkiye'nin El Clasico'su denebilecek maçtan sonra neler olabileceğini söyledim. Mental olarak o çipi değiştirmek ne kadar zor, biliyorum." dedi.

"BEN GENÇLERLE ÇALIŞAN BİRİYİM"

Torrent, kadro seçimiyle ilgili olarak, "Ligde sonuncu ile oynadık. Maçtan önce Dinamo Kiev maçında oynayan 5 altyapı oyuncusunu neden oynatmadığımı sordular. Biz Galatasarayız ve en iyileriyle oynamalıyız. Ayrıca 5 oyuncu dışarda bırakmalıyız. Gençlere güvenen bir hocayım. Seneye burada olursam, yaz döneminde gençler A Takım ile çalışacaklar ve sezon boyunca şans yakalayacaklar. Flamengo'da 7 genci takıma dahil ettim. Barcelona'da zaten durum böyle. Medya bu maçı önemsiz gösterdi ama benim için önemli maçtı." ifadelerini kullandı.

YENİ BAŞKAN, SÖZLEŞME, AYRILIK, ALTYAPI...

Seçimlerin hatırlatılması üzerine Torrent "Kim başkan seçilirse, öncelikle tebrik ederim. Burada karşılaştığımız durumla ilgili hatanın bizde olduğunu düşünüyorlarsa, istediğini yapmak onların hakkı. Bizim bir sene daha kontratımız var. Takımı nasıl daha iyi yapabiliriz, bununla ilgili planımız zaten vardı, devam ediyor. Bugün tekrardan akademimizi görme fırsatı gördüm. Onların da oyun şeklinden gerçekten memnun kaldım. Altyapının A takımla birlikte oynuyor olmasını görmek istiyorduk, bunu gördük. Bana geçen gün sordular, herhangi bir kaygın var mı diye, ben de herhangi bir kaygım yok dedim. Türk futbolundan dünya şampiyonları geçti, Avrupa şampiyonları geçti, onlarla devam edilmediğini gördük. Birçok büyük kupa kazanmış olan prestijli hocalar buradan 3 ay sonra gidiyorsa, bu Türk futbolunun kendisine sorması gereken bir soru. Dünyada birçok örneği var bunun. Daha farklı bir stil oluşturmak için zamana ihtiyaçları var. Benim herhangi bir kaygım yok, ben işimi biliyorum. Dışarıdan duyduğumuz şeylere rağmen biz bunları düşünmüyoruz. Günün sonunda biz eğer daha fazla puan kazanmayı başarırsak, o noktadan sonra karar da takdir de dışarıdaki insanların. Bizim buraya neden geldiğimiz belli, bunlar üzerine odaklanma düşüncemiz var. Bizim nasıl çalıştığımızı bile bilmeyen insanlar var. Oyuncuların nasıl durumda olduklarını, gelişip gelişmediğini bilmeyen insanlar var. Hangi isim başkan seçilirse seçilsin tebrik edeceğim, bunun dışında söyleyebileceğim bir şey yok. Ben gelecekte olan bir şeyi kontrol altında tutamam. Her gün tesiste 12 saat çalışırım, gerçekten vicdanım rahat. Eğer hiç kimse anlamazsa, farklı bir yıl olduğunu, farklı bir durum oluştuğunu, biz geldiğimizde ne bulduk, 9 ayda neler değişebiliyor… Bazen iyi oyuncuların olabilir ama istediğin profilde oynayacağın zaman, farklı bir oyuncuya ihtiyaç duyabilirsin. Bunların hiçbirini hesaba katmıyorlarsa, benim söyleyebilecek bir şeyim yok" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2022, 02:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER