Tugay Kerimoğlu; "O gün, belki bugündür"

Galatasaray'ın efsane futbolcularından Tugay Kerimoğlu, Real Madrid maçı sonrası beIN Sports'taki programda yorumlarda bulundu.

Tugay Kerimoğlu; "O gün, belki bugündür"

İşte Tugay Kerimoğlu'nun maç sonu değerlendirmelerinden öne çıkanlar...

"MADRID, KOŞUP MÜCADELE ETTİ"

Saha içinde koşup, mücadele etmek, ismin önüne geçiyor. Real Madrid olmanız, marka olmanız çok önemli değil, mühim olan sahada ne kadar mücadele ettiğiniz. Bunları doğru yapan bir Madrid takımı gördük. Galatasaray cephesinden bakarsak, bunlardan uzaktı.

"SENARYOLARA GEREK YOK"

1-0 öne geçebilir rakibiniz ama mücadele göstererek bunu saha içinde değiştirebilirsiniz. Sonuç olarak kötü ama çok büyük senaryolara gerek yok. Bu oyun içinde alınacak çok önemli doneler var.

"HAZIR TAKIMDA BUNU ÇÖZERSİNİZ"

Burada birazcık da kenar yönetiminin sonuçlar üzerindeki etkisi değil ama, saha içindeki oyuncu grubunun oyundan uzak olması, sadece topu ayağına isteyerek bu oyunu tamamlayamazsın. Toplu oyun içinde hareketliliği sürdürüyorsunuz ya, hazır bir takımda bunu çözme şansınız var.

"KULÜP DÜNYA MARKASI"

Ligin ilk başladığı anki Galatasaray ile 10. haftadaki Galatasaray arasındaki farkı yorumlayabiliriz. Ancak, bu seviyelerde kulüp dünya markası olduğu gibi ekonomik olarak da sizden daha güçlü. Oyuncu karakterleri, baskıyla başa çıkabilmesi ve kalitesi de sizden bir adım daha önde.

"KARAKTER, RUH, SAVAŞMA GÜCÜ"

Buradaki ortamın sonuç anlamında getirisi de onlar için artı. Onların ekonomik güçleri ve sizin UEFA'dan ceza aldığınızı da düşünürseniz, bazı şeylerin cevabını burada bulamazsınız. Fakat, karakterinizi, ruhunuzu, savaşma gücünüzü sahaya yansıttığınızda problem yaşamazsınız.

"FALCAO DİYORSUN, HAZARD VAR"

Falcao geldi, 7 milyon. Hak edebiliyor mu? Geçmişiyle hak ediyor. Real Madrid'e dönelim. Hazard kaça geldi? Bunu isimler üzerinden, ekonomik yönleriyle paylaşmanın anlamı yok. Çünkü, bu tarafta ekonomik yönü daha güçlü olan bir taraf var. Modric geldiğinden beri aynı performans. Hazard, Modric'ten rakam olarak daha yüksek ama yüzde 100'ünü veriyor. Elinden geleni sahaya yansıtıyor.

"SENDEN 3-4 KAT DAHA FAZLASI"

Evet, Falcao'nun alınma sebebi bu seviyelerde performansı ve Galatasaray'ın başarılı olması. Fakat, bir sakatlık süreci varsa durumu Falcao ve ekonomik yön üzerinden yorumlamanın doğru olduğuna inanmıyorum. Karşı tarafta, rakam olarak senden 3-4 kat daha fazlası var ve sonuca da hükmediyorlar. Takım kurulumunda birbirine yakın birçok oyuncunun alınması ve etkili olamadığını görüyoruz.

"HAFTA SONU FARKLI OLACAKTIR"

Bu akşam üzerinden hafta sonuna bakmak doğru değil. Hafta sonu daha farklı bir 11 olacaktır. Ligde kazanılan oyun anlamındaki isimler olacaktır.

"BELKİ O GÜN, BUGÜNDÜR"

Bazen bu sonuçlar sizi bir anda kendinize getirir. Hangi kulübe hizmet ettiğinizi hatırlatır. Ayaklarınız yere basar. O gün, belki bugündür. Fakat, bunu oyuncu grubuna iyi izah etmek lazım. Bazen, bazı şeylerden ders vermek lazım. Dün buraya gelirken, görüntü güzel ama içini ne kadar doğru yaparsan demiştim.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER