Tugay Kerimoğlu'ndan o isme övgü! "Attığı golü altyapılarda ders diye göstereceksin"

Galatasaray'ın unutulmaz futbolcusu ve beIN SPORTS yorumcusu Tugay Kerimoğlu, Galatasaray-Ankaragücü maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Tugay Kerimoğlu'ndan o isme övgü! "Attığı golü altyapılarda ders diye göstereceksin"

Tugay Kerimoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

"Galatasaray'ın santraforu olsaydı kaç kaç biterdi?"

"İş disiplinine sahip çıkan bir takım vardı. Bundan önceki maçlara nazaran böyle bir görüntü var. Galatasaray üst seviyede. Ankaragücü de buna yardım etti. Mühim olan bundan sonraki sert maçlarda neler yapacaklarıdır. Ankaragücü'nün sıkıntıları ortada. Bugün Galatasaray'ın santraforu yoktu. Olmadığı halde 6 oluyorsa, olsaydı kaç kaç biterdi? Onu da tartışmak gerek."

"Marcao olumlu sinyaller verdi"

"Marcao oyunun içinde olmaya çalışıyor. Çok doğru yerlere oynuyor. Basit oynaması gereken yerlerde de olumlu pasları var. Sadece bu maçı ölçü olarak almayalım ama olumlu sinyaller verdi."

"Terim transferde tercihlerini santrfordan yana kullanacaktır"

"Diğer bölgelerde alternatifler var ama santrforda eksiklik var. Fatih Terim'in transferde tercihlerini santrfordan yana kullanacağını düşünüyorum."

 Sinan Gümüş'e övgü

"Sinan'ın attığı golü altyapılarda ders diye göstereceksin. Bek oyuncusu da oyunun içinde. Sinan'ın vuruşu başarılı bir vuruş."

"Galatasaray'a bu kadar uzak kalırsanız, kaliteli oyuncular size cezayı keser"

"Topun oyunda kalma süresi 71 dakika. Ligimiz için rekor olabilir. Ankaragücü maça gelmemiş gibi. Bu oran çok net onu gösteriyor. Galatasaray'a bu kadar uzak kalırsanız, kaliteli oyuncular size cezayı keser. 4 pasta böyle goller yiyorlarsa iyice düşünmeleri lazım. Yoksa ligi böyle bitiremezler."

"Savaşmamak olmaz"

"Ankaragücü'nü yabana atmamak lazım. Türkiye'nin köklü kulüplerinden biri ama baskı göstermeleri gereken yerde göstermediler. 6 gol yiyebilirsiniz fakat savaşmamak olmaz. Maddi problemler çözülebilir."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 02:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER