Tugay Kerimoğlu'ndan "oyun" eleştirisi! "Oklar bizi hep aynı yere çıkarıyor"

beIN Sports yorumcusu Tugay Kerimoğlu, Galatasaray ile Gençlerbirliği'nin 0-0 berabere kaldığı maçı yorumladı.

Tugay Kerimoğlu'ndan "oyun" eleştirisi! "Oklar bizi hep aynı yere çıkarıyor"

Tugay Kerimoğlu'nun değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

DAHA FAZLA SORUMLULUK

Aslında hep yere geliyoruz. Oklar bizi hep aynı yere çıkarıyor. Oyuncuların daha fazla sorumluluk alması gerektiğini her seferinde paylaştık.

BİR ARA YORULDUM YANİ

Ama nedendir ki hem oyun anlamında hem sonuca gitme anlamında futbolcuların bireysel anlamda sorumluluk almaması dikakt çekti. 95 dakika boyunca izlerken ben bir ara yoruldum yani.

BİR MÜCADELE YOK

Bazen milli takım aralarında hazırlık maçları olur ya ben öyle bir maç seyrettim. Kimse kimseyi rahatsız etmiyor. Mücadele anlamında kora kor bir mücadele yok. Pozisyon da olmadı.

OYUN ANLAYIŞINI ÇÖZEMEDİM

Tabii ki Gençlerbirliği'nin kontraataklarla yakaladığı pozisyonlar vardı. Galatasaray üzerinden bakıldığında ilk yarıda Babel'in pozisyonu vardı onun dışında oyun anlayışı, rakip sahada oynayayım, oyunu orada kurayım ya da daha çok kontraatak yapayım gibi daha Galatasaray'ın hangi oyun anlayışında olduğunu çözemedim.

GALATASARAY HAZIR DEĞİL

6 haftaya bakarsak bazı maçlar var ama Konya maçı vardı, Galatasaray'ın tam hazır olmadığını düşünüyorum. Bazı oyuncuların devamlılığı olması gerektiği yerde cezalı olduğu süreçler vardı, sakatlıklar da var.

GOL SORUNU VAR, SORUMLULUK...

Bunların doğrultusunda bir gol sorunu var. Bu gol sorununu nasıl aşarsınız? Önde oynayarak. Bundan önceki senelere bakarsak oyuncuların sorumluluk almaları, pozisyon içinde olmaları vardı. Bu sene bu durumdan uzak olan bir Galatasaray var.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 23:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER