Tüzemen'den o isme eleştiri! "Ruhsuz, duygusuz, Amatör'de zor oynar"

Galatasaray'ı değerlendiren Sabah Gazetesi yazarlarından Levent Tüzemen, özellikle Emre Mor'u sert bir dille eleştirdi.

Tüzemen'den o isme eleştiri! "Ruhsuz, duygusuz, Amatör'de zor oynar"

Galatasaray, Başakşehir'e 1-0 yenilerek hem Süper Lig'de zirve yolunda ağır bir yara aldı hem de evindeki 41 maçlık yenilmezlik serisine son verilmesine tanıklık etti. Karşılaşmanın ardından Galatasaray'ı değerlendiren Sabah Gazetesi yazarlarından Levent Tüzemen, özellikle Emre Mor'u sert bir dille eleştirdi ve "Amatör'de bile oynayamaz" dedi.

Tüzemen'in yazısından ilgili bölüm şu şekilde;

"Terim'in top dağıtan ve Lemina'nın rahatlamasını sağlayan Feghouli'yi çıkarıp, duygusuz Emre Mor'u tercih etmesi büyük hataydı. Galatasaray'ın orta sahasını zayıflattı, ayrıca golü yedikten hemen sonra Belhanda- Nagatomo ikilisini sahaya sürmesi Terim adına geciken bir hamleydi. Feghouli değişikliğine kadar Galatasaray kaybedecek bir oyun ortaya koymadı. Böyle kritik maçta Nzonzi-Belhanda-Seri gibi gövdeli oyuncular kulübede oluyorsa bu sorgulanmalı.

Kaleci Mert'ten başlayan topu akıllı pasa çevirme alışkanlığı olan Başakşehir'e karşı önemli oyuncuları olmayan Galatasaray "kontrollü oyun" anlayışı içinde mücadele anlamında başarılıydı. Hücumda Emre, Ömer, Feghouli ve Mariano etkiliydi. Ancak final noktalarında Galatasaraylı oyuncular yeterince çoğalamadığı gibi son vuruşlarda Babel-Adem ikilisi zayıf kaldı.

Taraftar bugün futbolcuları ıslıklıyorsa yarın sıra teknik heyete gelir. Galatasaray'ın omurgası yok. Her maç farklı 11 çıkar mı? Emre Mor, Galatasaray'da duygusuz futbol oynuyor ve bu haliyle bırakın Galatasaray'ı Amatör Küme'de bile zor oynar"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER