Tüzemen, şampiyonluk yarışını değerlendirdi! "Devre arası yapacakları transferlerden sonra..."

Sabah Gazetesi Spor Yazarı Levent Tüzemen, futbolun gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Tüzemen, şampiyonluk yarışını değerlendirdi! "Devre arası yapacakları transferlerden sonra..."

İşte Tüzemen'in sözlerinden öne çıkanlar:

*Ligde haftalar geçiyor ama büyük takımlar kötü futbollarına devam ediyor. Aynı zamanda sürekli sakatlıklar çoğalıyor. Şampiyonluk yarışına dair genel bir yorum alabilir miyiz?

3 büyük takım da lig ve Avrupa kulvarında yoğun maçlar oynuyor. Ayrıca bu takımların yabancı oyuncuları da milli maçlar için ülkelerine gidiyor. Sıkışık trafikte ciddi sakatlık problemleri yaşanırken 3 günde bir maç oynama alışkanlığı olmayan oyuncular zihinsel kopukluklar yaşıyor. Beşiktaş yaşlı bir kadro olmanın sancılarını çekiyor, Galatasaray sakatlıklara takılıyor, F.Bahçe de yeni oyuncularının birbirlerini yeterince tanımamasının sıkıntısını yaşıyor. 3 takımın gerçek performansı devre arası yapacakları transferlerden sonra şekillenecek. Ayrıca Avrupa'da devam edip etmeyecekleri lig yarışı için belirleyici olacak.

*Derbi faturası bu hafta kesilecek. Herkes birbirini suçluyor. Cezalar ağır olmalı mı?

Hasan Şaş'ın futbolculuğuna sözüm yok. Ancak hocalığı döneminde artık öfkesine hakim olmalı. Maalesef Şaş, bir hoca değil bir futbolcu gibi düşünüp hareket ediyor. Fatih Terim, artık Hasan Şaş'ı tribünde analiz yapması için oturtmalı ve yanına Taffarel'i almalı. Olayların çirkinleşmesinde iki kişinin büyük rolü var. 1-Fırat Aydınus 2-Jailson… Belhanda ile Soldado'nun didişmeleri bir dakika sürdü. Eğer Aydınus, gördüğü pozisyona müdahale etseydi bugün dünyaya bizi rezil eden görüntüler yaşanmayacaktı. Jailson'un attığı tokat, ortalığı yangın yerine çevirdi. Olayların röntgeni disiplin kurulunun elinde var. Cezalar gereken oyunculara verilmeli. Ama kurunun yanında yaş yanmamalı.

Levent Tüzemen / Sabah

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 05:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER