UEFA Başkanı'ndan FFP müjdesi! Galatasaray...

Geçtiğimiz günlerde yeniden UEFA başkanlığına seçilen Aleksander Ceferin, Galatasaray ve Fenerbahçe'yi yakından ilgilendiren bir açıklamada bulundu. Sloven futbol adamı, Finansal Fair Play kurallarında yumuşamaya gidileceğini açıkladı.

UEFA Başkanı'ndan FFP müjdesi! Galatasaray...

UEFA'nın Roma'da düzenlenen seçimli olağan genel kurulunda yeniden başkanlığa seçilen Aleksander Ceferin'den flaş bir açıklama geldi.

Sloven futbol adamı, İtalya'da yayım yapan La Repubblica gazetesine verdiği röportajda Finansal Fair Play kurallarıyla ilgili yapacakları düzenlemeleri duyurdu.

Ceferin, UEFA ile FFP anlaşması bulunan Galatasaray ve Fenerbahçe gibi kulüpleri yakından ilgilendiren beyanatında şunları söyledi:

"Avrupa futbolunda yeni bir denge oluşturabilmek için Finansal Fair Play kurallarında reforma gideceğiz. Her kulübün kendi potansiyelini sonuna dek işletmesini istiyoruz."

Sloven futbol adamının bu sözleri, FFP anlaşması bulunan ancak maddi açıdan yeterli kaynaklara sahip kulüplere transferlerde daha büyük özgürlük tanınacağı şeklinde yorumlandı.

UEFA'nın bu yolla futbol piyasasına daha çok sıcak paranın girmesini hedeflediği konuşuluyor. (Fanatik)

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 01:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER