"UEFA taraf olmuş durumda"

Galatasaray'ın UEFA düzeyinde mali, fair-play kuralları ile yaptığı savunmada savunmayı hazırlayan ve görüşmeleri yapan Galatasaray Eski Sportif A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Mete İkiz, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında önemli açıklamalar yaptı.

"UEFA taraf olmuş durumda"

İkiz'in açıklamaları şu şekilde:

"alatasaray'ın yapmış olduğu bir 4 yıllık bir sulh anlaşma olduğunu UEFA'nın kendi içerisinde savcılar kurumuna yapıldığının, tabii ki hakimler kurulu bir üst organ olarak bunu incelemeye yetkili olduğunu ancak tekrar iade ederek bunu gözden geçirin demesini pek normal olmadığını o zaman da söylemiştik. Hatta neyin değiştiğini de sorgulamak gerektiğini de Galatasaray yönetimine 6 ay itibariyle en olabildiğince doğru ve detaylı bir şekilde 4 yıllık bir iş planı verdiğinden bunun da UEFA'nın organlarının detayına kadar inceleyip birçok soru sorduğundan burdan da yola çıkarak anlaşmaya giderek bu işi zabıt aldığından bahsetmiştik. Bunu yapıktan sonra neden bir görüşmeye gerek duyuldu bunu anlamakta güçlük çekiyorum. O zaman da demiştim. Umarım CAS'ta bir düşünce içerisinde diye hareket etmiştir diye düşünüyorum."

"Ortada UEFA'nın yetkili olan tarafıyla yapılmış bir sözleşme var ve bu legal UEFA tarafından sözleşmeye alınmış. Galatasaray Sportif A.Ş halka açık bir şirket. Sonuçta bunun bir farklı tarafta da sorumlulukları var. Böyle bir anlaşma yapıldıktan sonra UEFA nezdinde açıkladıktan sonra bunun UEFA içinde sorgulanması pek uygulanan bir şey değil. Burada farklı bir durum var. UEFA taraf olmuş durumda. Anlaşmayı imzalamış durumda. İmzalamasaydı farklı bakılabilirdi. İmzaladığı için bunun görüşülmesi bir üst kurul nezdinde yine tamam olabilir fakat tekrardan gözden geçirilmesi demesi normal bir uygulama değil. İnşallah CAS'ta bunu dikkate alarak bu dediğiniz duyum şeklinde karar almıştır diye umut ediyorum." (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 02:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER