Uğur Karakullukçu açıkladı: "Galatasaray'a veda ediyor, çünkü..."

Galatasaray'da altyapının yıldızı Beknaz Almazbekov'un takımdan ayrılacağı ortaya çıktı. Spor yorumcusu Uğur Karakullukçu, kendi YouTube hesabında Berk Göl ile yaptığı programda Beknaz Almazbekov'un Galatasaray'a ve Türkiye'ye veda etmek üzere olduğunu söyleyerek konunun detaylarını açıkladı.

Uğur Karakullukçu açıkladı: "Galatasaray'a veda ediyor, çünkü..."

Uğur Karakullukçu'nun YouTube hesabında Beknaz Almazbekov için söyledikleri şöyle:

"Milli takıma seçilemiyor" 

Beknaz Türkiye'den ayrılacak. Beknaz'ın milli takım sorunu var. Bizim dünynaın hiçbir yerinde olmayan, aşırı bir milli takım kriterimiz var: 5+5 yıl beklemek gerekiyor!

"24 yaşından önce mümkün değil" 

Beknaz zaten Türkiye'de yaşıyor, Galatasaray'da 5 yılını tamamlayınca 19 yaşında olacak ve başvurusunu yaptıktan sonra 5 yıl daha bekleyip ancak öyle Türk statüsünde oynayabilecek: 5+5 yıl yani... Bu durum da Beknaz'a iletiliyor. "Türk statüsünde oynaman için 24 yaşını beklemen lazım" deniyor.

"Kural ağır ve saçma" 

Beknaz bunu duyunca çok üzülmüş ve çözüm sormuş. Çözülemeyeceğini duyunca da Kırgızistan Milli Takımı'nı seçmiş. Maalesef burada ne Beknaz'da ne Galatasaray'da hata var. Türkiye'de yaşayan, takımda 5 yılını dolduran biri için bu şartlar çok ağır ve saçma. Maalesef Wederson, Aurelio, Nobre gibi isimlerden sonra önlem olarak bu kural gelmişti ama şu an amacına hizmet etmiyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2022, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER