Ünal Aysal: "Galatasaray, hakemler için devletten bunu talep etmeli!"

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Alanyaspor ile 2-2 berabere kalan Galatasaray, maçın ardından hakem Ali Palabıyık'a sert tepki gösterdi. Sarı-kırmızılı kulübün eski başkanı Ünal Aysal da flaş bir açıklama yayımlayarak Süper Lig'de bu sezon yaşanan hakem hatalarına karşı devlete çağrı yaptı.

Ünal Aysal: "Galatasaray, hakemler için devletten bunu talep etmeli!"

Galatasaray'ın eski Başkanı Ünal Aysal, Ali Palabıyık'ın yönettiği ve 2-2 sona eren Galatasaray-Alanyaspor maçında yaşananlara ilişkin bir açıklama yayımladı.

"DÜN YAŞANANLAR, UZUN ZAMANDIR BÜYÜYEN BİR ZİNCİRİN SON HALKASI"

Aysal açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "2018-19 sezonu sonundan bu yana yaşananlar düşünüldüğünde Galatasaray'ın reaksiyonu ve rahatsızlığı son derece normal. Dün yaşananlar uzun zamandır büyüyen bir zincirin son halkası. Ancak gördüğüm kadarı ile hakem kararlarından diğer kulüpler de rahatsız. Bu sebeple önce diğer kulüpler ile beraber istişare edilerek gittikçe netleşen bu hastalığın gerçek sebeplerini araştırmak ve çözümlerini gene beraberce üretmek gerektiğine inanıyorum.

"DEVLETTEN ADLİ SORUŞTURMA TALEP EDİLMELİ"

Galatasaray bu konuda öncülük etmelidir, gerekirse yurt dışından hakem getirme dahil idari tedbirlerden, eğer sporda yasa dışı ve maddi kazanç hedefli örgütlü bir hareketten şüpheleniliyor ise bunun açıkça ifade edilmesinden ve bir adli soruşturmanın devletten talep edilmesinden çekinilmemelidir.

"LİGDEN ÇEKİLMEK SORUNU ÇÖZMEZ"

Bu sadece Galatasaray'ın sorunu değildir, Türk sporunun sorunudur. Galatasaray'ın ligden arkasında bir hazırlık olmadan çekilmesi bu sorunu çözmez, bu sadece bir kupa veya maç olayı gibi de görülemez. TFF her ne kadar özerk bir kurum gibi görünse dahi hukuksal sorunlar ve suç kavramı devreye girince saf dışı kalmak ve adli soruşturma yolunu açmak zorundadır.

"AVRUPA SÜPER LİGİ ORGANİZASYONUYLA İLETİŞİMİNİ GÜÇLENDİRMELİ"

Ancak bu mücadelede Galatasaray'ın yalnız bırakıldığını görürse o zaman bu çok büyük ve saygın markanın yeni bir coğrafyada kendisine gelecek araması da bir çıkış olarak yöneticilerin görevidir. Dolayısıyla Galatasaray Avrupa Süper Ligi organizasyonuyla iletişimini güçlendirmeli ve bağlarını sıkı tutmalıdır."

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2022, 19:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER