Ünlü yorumcudan Galatasaray sözleri! "Bence Galatasaray oyuncu değiştirecek"

beIN Sports yorumcusu Metin Tekin, PSG - Galatasaray karşılaşmasını değerlendirdi.

Ünlü yorumcudan Galatasaray sözleri! "Bence Galatasaray oyuncu değiştirecek"

Metin Tekin'in değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

"GALATASARAY DAHA ÖNCE BAŞARMIŞTI"

Şu yönden de bakabiliriz; 1 milyar euro'luk takımla bu takımı kıyaslar mısın? Real Madrid ve PSG maçlarında hiçbir şey yapamadı Galatasaray. Neden eleştiriyoruz? Çünkü daha önce bunları başarmıştı Galatasaray.

"GALATASARAY 21 MAÇIN 11'İNİ BOŞ GEÇMİŞ"

Oyun olarak farklı şeyler görmek isterdik. Şu an ülkemizdeki yetenek havuzu PSG seviyelerinde değil. Galatasaray takımı, oynadığı 21 maçın 11'inde gol atamamış. Bu maçların 6'sında da 1'er tane gol atmış.

"CİDDİ BİR OYUN SORUNU VAR"

Ciddi bir oyun sorunu var, hakikaten buna bir çözüm bulmak zorundalar. Bunu oyunu değiştirerek mi, oyuncuyu değiştirerek mi bulursunuz? Onu bilemiyorum. Ancak bu oyun, hakikaten olmamış bir oyun. Olmadı, bu sene olmadı. Bu oyuncularla kurulmak istenen ekip, "Ben pasla kaleye giderim, tempoya ve ritme ihtiyacım yok" diye kurulmuş bence. Böyle ifade edebiliyorum ben.

"PLANLAMADA CİDDİ HATA YAPILDI"

Bence Galatasaray oyuncu değiştirecek. Ben, oyuncu planlamasında da ciddi bir hata yapıldığını düşünüyorum işin açıkçası. Geçen seneki şampiyonluk, neden olduğunu çözmek, bu seviyeye ne taşıdığınızı görmek için çok önemli bir göstergedir.

"TAMAMEN PAS TAKIMINA DÖNÜŞTÜ"

Zaman zaman sorular geliyor; "Galatasaray'ın gol ve pozisyon sayısı neden bu kadar azaldı? Geçen senenin şampiyonuydu bu takım." diye. İfade edebildiğimiz; O takımdaki atletik özelliklerin çıkarılıp, tamamen bir pas takımına dönüştürülmesi, tempodan ve ritmden uzaklaşması, hız ve tekniğin bulunmaması oluyor. Bu da Galatasaray'ı gol atma anlamında değil, üretme anlamında çok sıkıntıya götürmüştür.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER