Üründül şampiyonluk yarışını değerlendirdi! "Avantaj Galatasaray'da çünkü..."

Sabah gazetesi yazarı Ömer Üründül, 24. hafta sonunda aynı puanda eşitlenen Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe arasındaki şampiyonluk yarışını değerlendirdi.

Üründül şampiyonluk yarışını değerlendirdi! "Avantaj Galatasaray'da çünkü..."

"FİKSTÜR AVANTAJI ÇOK ÖNEMLİ"
"24. hafta sonunda Üç Büyükler aynı puanla zirveyi paylaşmış durumdalar. Bundan sonra da zorlu bir yarış yapacaklar. Fikstür avantajı da bu yarışta çok önemli."

ZORLU MAÇLAR KİMİN SAHASINDA?
"Galatasaray; Beşiktaş ve Trabzonspor ile kendi sahasında oynayacak, Fenerbahçe; Beşiktaş ve Trabzonspor deplasmanına çıkacak. Beşiktaş ise Fenerbahçe ile içeride Galatasaray ile de dışarıda karşılaşacak."

"FİKSTÜR AVANTAJI GALATASARAY'DA"
"Tabii ki bu takımların diğer maçları da önemli ama güç dengeli karşılaşmalarda fikstür avantajı Galatasaray'ın lehine."

28 SEZON SONRA YENİDEN EŞİT
Süper Lig'de tam 28 sezon sonra üç büyükler yine ligin ikinci yarısında aynı puanda buluşmuştu. 24. hafta sonunda Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe 23'er maç oynadı, 15'er galibiyet elde etti, 3'er beraberlik aldı ve 48'er puana ulaştı.

O SEZON 20. HAFTADA EŞİTLİK
Zirve yarışı veren Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe, sezonların ikinci yarıları dikkate alındığında, Süper Lig'de 1992-1993 sezonunun 20. haftasından bu yana ilk defa bir haftayı aynı puanla tamamladı.

1992/93 SEZONUNDA DURUM NASILDI?
20. Hafta

1. Fenerbahçe - 43
2. Galatasaray - 43
3. Beşiktaş - 43
4. Kocaelispor - 41
5. Trabzonspor - 38

Sezon Sonu

1. Galatasaray -66
2. Beşiktaş - 66
3. Trabzonspor - 60
4. Kocaelispor - 59
5. Fenerbahçe - 58(Sabah)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER