VAR'da maçın kaderi teknisyenlerin elinde! Galatasaray'dan flaş teklif...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, VAR'da kaderi teknisyenlerin çizdiğini iddia etti. Mustafa Cengiz, TFF'ye VAR'da çalışan teknisyenler konusunda flaş bir öneride bulundu.

VAR'da maçın kaderi teknisyenlerin elinde! Galatasaray'dan flaş teklif...

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’in yaptığı açıklamadan sonra VAR sistemiyle ilgili yepyeni bir tartışma gündeme geldi...o  iddiaya göre; VAR odasının verdiği kararda maçın kaderini VAR hakemlerinden önce  teknisyenler çiziyor.

VAR kameralarıyla birlikte yayıncı kuruluşun çektiği görüntüler de VAR odasına gönderiliyor. Ancak o odada görüntüler VAR ve AVAR hakemine direkt ulaşmıyor. Görüntüler hakemlerin önüne gitmeden teknisyenler tarafından inceleniyor.

Tartışmalı pozisyonlarda çizgilerin nasıl çizilmesi gerektiğine onlar karar veriyor. Ardından önce ham görüntüyü, sonra da çizginin yer aldığı görüntüyü hakemin önüne koyuyor. VAR hakemleri çok rahatsız olurlarsa çizgileri yeniden çektiriyor. Yayıncı kuruluşun yıllarca ''çizgiyi istedikleri gibi çiziyorlar'' suçlaması bu kez de VAR odasındaki teknisyenleri hedef aldı.

Galatasaray'dan TFF'ye VAR teklifi

Süper Lig’de yer alan tüm takımlar VAR’dan şikayetçi... Galatasaray’dan ise TFF’ye sürpriz bir teklif geldi. Başkan Mustafa Cengiz’in bizzat ilettiği bu teklifte, ''kulüp televizyonumuzda çalışan teknisyen arkadaşları emrinize vermeye hazırız. TV kanalı olan diğer kulüpler de buna hazırdır'' ifadelerini kullandı. VAR’da şu anda maç başına 2 teknisyen bulunuyor. Mustafa Cengiz, işleyişin sağlıklı olması için bu sayının en az 4 olmasını savunuyor. (Fotospor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER