"Vatan millet sözlerinin arkasına geçerek Galatasaray'a laf etmek kimsenin haddine değildir"

Galatasaray'ın etkin isimlerinden, son seçimde başkan adayı olan Ozan Korkut, Radyospor canlı yayınında Trabzonspor maçından sonra başlatılan tartışmayla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

"Vatan millet sözlerinin arkasına geçerek Galatasaray'a laf etmek kimsenin haddine değildir"

Ozan Korkut'un açıklamaları şu şekilde;

"GALATASARAY'A KARŞI CEPHE OLUŞTURDULAR"

Ozan Korkut, "Galatasaraylılar yalnız bırakıldı. Yönetimimiz, Fenerbahçe maçından sonra  hemen açıklama yapmama tercihinde bulundu. Taraftarımızın öfkesi biriktikten sonra açıklama yapma kararı alındı. Açıklamanın içeriği doğrudur; ama zamanlama konusunda hata yapıldı. Ardından Galatasaray, Kulüpler Birliği tarafından yalnız bırakıldı. Galatasaray'a karşı cephe oluşturuldu. Sanki bütün kulüpler Galatasaray'a karşıymış gibi gösterildi" dedi.

"VATAN MİLLET SÖZLERİNİN ARKASINA GEÇİP GALATASARAY'A LAF ETMEK KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR"

Ozan Korkut, Galatasaray, Türkiye'nin lider spor kulübüdür. Üzerimize düşen görev de hakem hatalarının dile getirilmesiydi. Fakat o dönemde biz bunu dile getirirken, yalnızlaştırılmaya çalışıldık. Şimdi vatan millet sevgisinden bahsediliyor. Galatasaray tarihine biraz bilen, bu konuda en son Galatasaray'a laf edebilir. Galatasaray'ın sınıfları silinmiştir. Takımları kurulamamıştır, verdiğimiz şehitlerden dolayı. Dolayısıyla Galatasaray'a vatan millet sözlerinin arkasına geçerek laf etmek kimsenin haddine değildir" ifadelerini kullandı.

"HÂLA O KORSAN BİLDİRİYE İNTERNET SİTESİNDE TUTUYORLAR"

Korkut, "Biz Konyaspor maçından sonra haklı hakem eleştirimizi dile getirdiğimizde korsan bir bildiri yayımladılar. Galatasaray, Kulüpler Birliği'nin parçası değil midir? Kulüpler Birliği için bunu yapanlar ya da buna imza verenler hata yapmışlardır. Hâlâ o korsan bildiriyi internet sitesinde tutuyorlar. Samimi iseler o korsan bildiriyi kaldırsanlar 17 değil, 18 kulüp biraraya gelir ve gerçekten Türk futbolunu kalkındırmak için birlikte karar alırlar.

"SÜPER LİG İNGİLTERE İKİNCİ LİGİ'NİN BİLE ALTINDA GELİR ELDE EDİYOR. ÖNCE BUNA BAKSINLAR!"

Ozan Korkut son olarak "Gerçekçi olmalıyız, Galatasaray Türkiye'nin dünyadaki en büyük spor markasıdır. Türkiye'yi yurtdışında da temsil etmiştir. Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi temsil eden Galatasaray'ın kritik Schalke maçı öncesinde böyle bir açıklama yapıp, moral ve motivasyonunu bozup, bir açıklama yapıp, sonrasında milliyetçi söylemlere geçmek bana hiç inandırıcı gelmiyor. Böyle davranarak ileriye gidemeyiz. Suni gündemlerle uğraşıyoruz; ama ne yaptığımıza bakalım. Süper Lig'in yarattığı yıllık ciro 650 milyon dolar. Premier Lig'in yıllık geliri 7 milyar Euro; şu anda biz İngiltere ikinci liginin bile gelir olarak gerisindeyiz. Championspih 750 milyon Euro gelir eldi ediyor. Biz onların ikinci liginin bile gerisindeyiz. Futbolu yönetenler önce bu acı veren gerçeğe baksınlar" dedi. (Ajansspor)

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 02:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER