Wesley Sneijder'den flaş karar!

Galatasaray'ın Hollandalı eski futbolcusu Wesley Sneijder, canlı yayında Hollanda Futbol Federasyonu'nun antrenörlük kursuna devam etmeyeceğini açıkladı. Hollanda'nın efsanevi 10 numaralarından biri olan Sneijder'in bu hareketi, medyadan da eleştirileri beraberinde getirdi.

Wesley Sneijder'den flaş karar!

"BİLGİSAYAR BAŞINDA OTURACAK BİRİ DEĞİL"

Hollandalı eski futbolcu ve teknik direktör Foppe de Haan, Sneijder'in bu hareketine şaşırmadığını söyledi. Algemeen Dagblad'a konuşan Haan, "Teorik ödevleri yerine getirmek için bilgisayar başında oturacak bir adam değil. Eğer böyle bir isteği yoksa eğitime son vermesi iyi olur." dedi.

"ANTRENÖRLÜK ÖĞRENİLEN BİR ŞEY"

Hollanda kulüplerinden teknik direktör ve danışman olarak görev yapmış olan Robert Maaskant, "Bence Wesley Sneijder çok iyi biri. Sadece büyük futbolcular, özellikle çok büyük futbolcular iyi bir antrenör eğitimine ihtiyaç duyarlar. Bakın Wesley'nin küçük kulüplerden veya altyapı takımlarından başlamak istemediğini anlıyorum. Ancak, onun statüsüne sahip biri için Real Madrid'de staj yapmak da gerekiyor. Kesin olan şey şu ki; antrenör olmak öğrenmeniz gereken bir şeydir." dedi.

"BİRÇOK ERKEK BUNU ZOR BULUR"

Foppe de Haan, "Sporda zaman asla durmaz. Gelişmeye devam etmelisin, okumaya devam etmelisin, öğrenmeye devam etmelisin. Birçok erken bunu çok zor bulur ve Sneijder muhtemelen onlardan biri." ifadelerini kullandı.

"MENAJER VEYA DİREKTÖR OLSUN"

Programın yorumcularından de Fries ise Sneijder'e farklı bir tavsiye verdi: "Sneijder futbolda kalmak istiyorsa menajer veya futbol direktörü olabilir. Bu kendisi için en iyisi olur. Bu meslekler için diplomaya gerek yok." 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2021, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER