"Yayıncı kuruluş ve TFF yarışın çok takım arasında geçmesini istiyor, onun için ligi dizayn ediyorlar"

Usta yorumcu Erman Toroğlu, Türk futbolunun gündemini değerlendirdi.

"Yayıncı kuruluş ve TFF yarışın çok takım arasında geçmesini istiyor, onun için ligi dizayn ediyorlar"

Toroğlu, ligin dizayn edildiğini ve Fatih Terim'e karşı bir antipati olduğunu söylerken, futbol gündemine dair diğer konulara da değindi. 

İşte Toroğlu'nun Fotomaç'taki açıklamalarından öne çıkanlar...

"GALATASARAY'DA DURUM FARKLI"

"4 büyük takıma bakıyorsunuz, Trabzonspor'un Başkanı Ahmet Ağaoğlu, teknik direktörü Ünal Karaman. Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç, teknik direktör Ersun Yanal, Galatasaray'da Başkan Mustafa Cengiz, teknik direktör Fatih Terim, Beşiktaş'ta Başkan Fikret Orman, teknik direktör Abdullah Avcı... Bu 3 takımın durumu ile Galatasaray'daki durum farkı. Cengiz başkan, Fatih Terim teknik direktör. Terim hem kongre hem de divan kurulu üyesi. Taraftarla da da arası iyi. Yeni başkan-teknik adam durumu Galatasaray'da baya değişik. Bu Galatasaray için iyi mi? Bazen iyi bazen kötü. Ama bir gerçek var, teknik adamsan teknik adamlığını yapacaksın, başkansan başkanlığını. İkisinin belli bir çizgisi var ve ikisi de bu çizgiyi aşmayacak."

"FATİH TERİM'İN CEZALANDIRMAK İÇİN AÇIĞINI ARIYORLAR"

"Başkan ile teknik adam tartışabilir ama kamuoyu önünde değil. Fatih Terim, bu Futbol Federasyonu'na pek sempatik gelen bir adam değil bazı olaylardan dolayı. Onun açığını arıyorlar ve ondan dolayı da Galatasaray'ı cezalandırmak istiyorlar. Fatih Terim'in tek işi takımına iyi futbol oynatmak. Geçen sezon Galatasaray şampiyon oldu ama bir tek rakibi vardı o da Başakşehir. Ama bu sezon şartlar öyle olmayacak ya da şartları oraya getirmeyecekler."

"YAYINCI KURULUŞ İÇİN LİGİ DİZAYN EDİYORLAR"

"Yayıncı kuruluş ve TFF yarışın çok takım arasında geçmesini istiyor çünkü yayıncı kuruluş para kazanmak istiyor. Onun için de görülüyor ki ligi dizayn ediyorlar. Bunu enteresan bir şekilde de yapıyorlar. Bir maç birine bir maç ötekine. Şu net gözüküyor ki TFF ile kavga etmeyeceksin. Galatasaray uzun zamandır futbol oynamıyor, bunun da bir tek sorumlusu Fatih Terim. Yöneticiler ellerinden geleni yaptılar. Futbolda dün yoktur, maç biter ertesi gün yeni bir gün başlar ama teknik adam ile başkan güç kavgasına girerlerse bundan Galatasaray zarar görür."

"BEŞİKTAŞ-ALANYA MAÇINDA ÇOK NET HAKEM HATALARI VAR"

"Beşiktaş-Alanya maçını izledik. Çok net hakem hataları var. Peki bakın bakalım basına, kaç kişi ne yazmış? Peki, bir de Alanya başkanının konuşmalarını dinleyin. Sevgili Alanya başkanı, sistem Türkiye'de böyle. Almanya'da Gelsenkirchen var Türkiye'de yersenkişen. Beşiktaş yeniliyor ama fazla aşağıya inmemeli. Bu alemde Trabzonspor'u bile zaman zaman badem ediyorlar. Alanya'yı hepten ederler. Öyle bir maç oynandı ki Alanya yense üstte farkı iyice açacak, Beşiktaş yenilse dibe vuracak. Ama Beşiktaş kazandı mı alın size bir dizayn. Bir taşla iki kuş vurdular. Burak adamın burnunu kırıyor, kanlar içinde bırakıyor ama neymiş efendim sarıymış. Hiç olmazsa utanıp hiç kart verme. Biz de diyelim ki 'görmedi.' Zekeriya Alp eğer çok kelle almazsa onun kellesini alacaklar."

"ABDULLAH AVCI HADDİNİ BİLSİN"

"Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz'in MHK Başkanı 'Sabri Çelik' demesi ve bu kelimeyi tırnak içine alması tesadüf değildir. Biraz düşünün bakalım. Zekeriya yeni veya eski hakem çok fazla güvenmesin, kayığa bindirip gönderirler onu. Abdullah Avcı şu sıralar ne söylediğini bilmiyor. Son günlerde söylediği bir şey var. 'Benim teknik direktörlüğüm tartışılamaz' diyor. Abdullah Avcı, o zaman haddini bil. Şenol Güneş'in ki hiç tartışılmaz senin yanında. Portakal orda kal.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER