"Yazıklar olsun böyle düzene! Derin futbol gücü, Fatih Terim’in kellesini almak istedi"

Eski hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar, Beyaz TV’de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında futbolun gündemine dair açıklamalarda bulundu.

"Yazıklar olsun böyle düzene! Derin futbol gücü, Fatih Terim’in kellesini almak istedi"

Ahmet Çakar'ın değerlendirmelerinden öne çıkanlar şu şekilde...

'Yazıklar olsun böyle düzene'

"Beni sokağa çıktığım vakit adam Ahmet ya da doktor olarak tanımıyor. Spor adamı olarak tanıyor. Beni ben yapan, futbol fakat Allah şahidim olsun, böyle bir futbol ikliminde yorum yapıyorum. Türk futbolunu bu hale getirenlerin de Allah belasını versin. Yazıklar olsun böyle düzene. Bugün hakem 'hakem' olsa Abdullah Avcı istifa etmiş, Beşiktaş ligin dibine demir atmış ve 40 bin kişi futbolculara, teknik heyete gider yapmıştı. Beşiktaş’ı yarışa sokabilmek için operasyon yapıldı. Alanyaspor katledildi. Bilerek, istenerek Beşiktaş’ı yarışa sokmak için Alanyaspor gibi en formda takım katledildi."

"Derin futbol gücü, Fatih Terim’in kellesini de almak istemiştir"

"Gençlerbirliği maçında Galatasaray’da 90. dakikada yapılan Belhanda’nın her yerde penaltı olan pozisyonu, Fatih Terim’in kellesini almak üzere verilmemiştir. Mariano'nun pozisyonu sarı, kırmızı her neyse... Hedef asla Galatasaray değildir. Derin futbol gücü, Fatih Terim’in kellesini de almak istemiştir."

"Hakem Beşiktaş’ı yarışın içinde tuttu"

"Hakem Beşiktaş’ı yarışın içinde tuttu. Alanyaspor futbolcuları başka gezegenden mi geldi? Hasan Çavuşoğlu’nun emeği, Erol Bulut’un emeği var. Yeni kuralı yanlış biliyorsunuz. Beşiktaş’ı yarışa sokmak için operasyon, Başakşehir maçında başladı. Atiba hız kesiyor, topun arkadan geldiğini de kesiyor. Tabii ki topun nerede olduğunu biliyor. Bunu Türkiye’de FIFA hakem hocaları bile anlatamaz. Elle oynamayı çalabilmek için kasıt unsuru, elin doğal nizamı ve mesafe şartları vardır. Atiba topu görüyor. Bu pozisyon penaltı. Turuncu hatları falan geç diyor FIFA… Topa atladığın zaman mesafe kısa da olsa niyetin topu elle kesmemek bile olsa o işi geçip penaltıyı vereceksin. Yeşil açısı yere 45 derece. Birçok bilgisiz futbol yorumcusu el burdaysa penaltı olmaz diyor. Geçin o işleri. Tüm bu unsular için topun ele çarpması gerekiyor."

"Uzaydan dürbün bile olsa Belhanda’nın pozisyonunu görür"

"Dakika 90, Galatasaray skandal bir futbol ortaya koymuş, Gençlerbirliği golleri kaçırmış, uzaydan dürbün bile olsa Belhanda’nın pozisyonunu görür. Hangi nedenle VAR hakemi orta hakeme ‘Git bak’ demedi. Galatasaray’ın kötü oynaması başkadır, bir penaltısının hiç edilmesi başkadır. 

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER