"Yeni antrenman sahalarının bize teslim edilmesi gerekirdi"

Galatasaray'da pazartesi günü olağanüstü divan toplantısı gerçekleştirilmişti. Galatasaray'ın eski başkan adayı Ozan Korkut, gerçekleştirilen olağanüstü divan toplantısı hakkında Radyospor'a açıklamalarda bulundu.

"Yeni antrenman sahalarının bize teslim edilmesi gerekirdi"

Ozan Korkut'un açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Divan Kurulu Toplantısı'ndan ortak bir karar çıktı. Camia içinde doğruyu bulmak için basına kapalı yapıldı. Her türlü bilgilendirme yapıldı. Bunun doğrultusunda birlikte hareket edildi. Bu Galatasaray'ın ortak sorunu çünkü. Fikir fırtınası şeklinde geçti.

"Ortak fikirle en iyi şekilde bir anlaşma yapılması önemli"

En önemlisi birlikte çözüm üretmek. Burada ne yönetimler, ne taraftarlar ne de üyeler tek başına bir şey yapabilir. Revizyon anlaşmasıyla alakalı Divan Kurulu'nun bir tavsiye kararı vardı. Böyle önemli bir kararın Divan Kurulu'nda konuşulması önemli. Ortak fikirle en iyi şekilde bir anlaşma yapılması önemli. Yönetim Bankalar Birliği'yle nasıl bir anlaşma yaptığını da bilgilendirdi. Yapılmış anlaşmanın detaylarını yönetim en iyi şekilde bilir. Tüm koşullarını görmediğim için yönetimin yaptığı anlaşmanın doğruluğu hakkında yorum yapamıyorum. Benim gönlümden geçen, bu kadar kapsamlı ve uzun süreli bir anlaşma yapılmadan önce camianın görüşü alınabilirdi.

Emlak Konut'un projeyi feshetmesi hakkında...

KAP açıklaması ile Emlak Konut'la bir problem olduğunu öğrenmiş olduk. Her türlü anlaşmada aksaklık ve gecikmeler olabilir. İki tarafın birbirinin haklarına saygı göstermesi temel prensiptir. Hukuki süreçle ilgili neler yaşandığı konusunda bilgi almak istedik. Yönetim de bilgilendirdi. Tüm detaylarını görmeden net bir şey söylemek doğru olmaz. Galatasaray bir Türk kulübüdür. Amaç herkesin kar etmesi ve fayda elde etmesi. Galatasaray kimseye mağduriyet yaşatacak bir kurum değildir. Burada ne olduğunu net olacak göreceğiz. Bizim Kemerburgaz arazini alması ile ilgili konuşmak doğru olmaz.

"Herkes üzerine düşeni yapacak"

Galatasaray'ın yapmış olduğu her anlaşma iyi niyet çerçevesinde yapılmıştır. Neler yapılması gerekir? Herkes üzerine düşeni yapacak. Bu anlaşma tüm koşulları ile değerlendirilecek. Riva projesi devam ediyor. Konu Florya ile alakalı. Orada da takımımız çalışmalarına devam ediyor. Yeni antrenman sahalarının bize teslim edilmesi gerekirdi. Bunu değerlendirmek gerekir. Bizim zaman konusunda bir eksiğimiz var mı, bunu da değerlendirmek gerekiyor. (Ajansspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER