Yenilmez Armada, galibiyeti söktü aldı!

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, 7DAYS EuroCup D Grubu ilk maçında İtalya temsilcisi Dolomiti Energia Trento ile karşılaştı. Sarı Kırmızılılar sahadan 64-70’lik galibiyet ile ayrıldı ve 7DAYS EuroCup D Grubundaki ilk galibiyetini aldı.

Yenilmez Armada, galibiyeti söktü aldı!

Galatasaray karşılaşmaya Tai Webster, Aaron Harrison, Göksenin Köksal, Ben Moore, Zach Auguste beşiyle başladı.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında ev sahibi ekibin faul çizgisinden bulduğu sayılara Aaron Harrison’ın üç sayılık basketiyle cevap veren Galatasaray, Tai Webster ile üç sayı çizgisinin arkasından bir isabet daha buldu ve çeyreğin ilk üç dakikasını 5-6 önde geçti. İlerleyen anlarda Greg Whittington ve Zach Auguste ile skor üretmeye devam eden Galatasaray, Aaron Harrison’ın mücadeledeki ikinci üç sayılık isabetiyle beraber skoru 7-15’e getirdi. Etkili oyununa devam eden Galatasaray, Greg Whittington ve Lazeric Jones’un basketleriyle beraber serisini 2-14’e kadar çıkardı ve ev sahibi ekip mola aldı. (7-20) Mola dönüşü Zach Auguste, Greg Whittington ve Yiğit Arslan’ın sayılarıyla skor üretmeye devam eden takımımız çeyreğin son dakikasına 9-26 önde girdi. Takımımız, çeyreğin son anlarında Greg Whittington ve Yiğit Arslan’ın sayılarıyla farkı 20 sayının üstüne çıkardı ve ikinci çeyreğe takımımızın 11-32’lik üstünlüğüyle girildi.

İkinci çeyreğe Greg Whittington’ın sayılarıyla başlayan Galatasaray, ev sahibi ekinin bulduğu sayılara Ege Arar ve Emir Gökalp’in faul çizgisinden bulduğu isabetler ile cevap verdi ve devrenin son 7 dakikasına 19-37’lik üstünlüğü ile girildi. İlerleyen anlarda Aaron Harrison, Ege Arar ve Emir Gökalp’in sayılarıyla etkili olmaya devam eden takımımız devrenin son dört dakikasına 24-42 önde girdi. İlerleyen anlar iki ekibin karşılıklı sayılarıyla geçilirken takımımızda Zach Auguste ve Ege Arar skor üreten isimler oldu. Çeyreğin son iki dakikasına girilirken takımımız Greg Whittington’ın sayılarıyla farkı 19’a kadar çıkardı. Devrenin son anlarında Aaron Harrison ile bir üçlük daha bulan takımımız soyunma odasına 34-51 önde girdi.

İkinci yarıya ev sahibi ekip 10-0’lık bir seri yakalayarak başladı. Üçüncü çeyrekteki ilk sayılarını Zach Auguste ile bulan takımımız çeyreğin son beş dakikasına 43-53 önde girdi. İlerleyen anlarda Greg Whittington ve Zach Auguste ile sayı üreten takımımız rakibinin farkı yedi sayıya kadar indirmesine engel olamasa da Aaron Harrison’ın üç sayılık isabetiyle farkı tekrar çift hanelere çıkardı. (50-60) Çeyreğin son anlarında rakibinin faul çizgisinden bulduğu sayıya engel olamayan takımımız final periyoduna 51-60 önde girdi.

Son çeyreğin ilk dakikalarında iki takım da skor üretmekte zorlanırken karşılaşmanın son beş dakikasına Galatasaray'ın 57-60’lık üstünlüğüyle girildi. Son çeyrekteki ilk sayılarını Lazeric Jones ile bulan takımımız skoru 57-62’ye getirdi ve karşılaşmanın bitmesine 04:10 kala ev sahibi ekibin molası geldi. Mola dönüşü Aaron Harrison’ın faul atışlarıyla farkı koruyan Galatasaray karşılaşmanın son üç dakikasına 5 sayılık avantaj ile girdi. İlerleyen anlarda ev sahibi ekibin üç sayılık isabetine Lazeric Jones’un sayısıyla cevap veren takımımız, Aaron Harrison’ın üç sayılık basketiyle skoru 62-68’e getirdi. Mücadelenin son dakikasında Aaron Harrison’ın basketiyle rakibinin farkı kapatmasına izin vermeyen Galatasaray sahadan 64-70’lik galibiyet ile ayrıldı.

İlk çeyrek sonucu: 11 – 32
İkinci çeyrek sonucu: 34 – 51 (23-19)
Üçüncü çeyrek sonucu: 51 – 60 (17-9)
Dördüncü çeyrek sonucu: 64 – 70 (13-10)

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, Basketbol Süper Ligi ikinci hafta mücadelesinde 5 Ekim Cumartesi günü Bahçeşehir Koleji’ni ağırlayacak. (Glatasaray.org)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER