"Yılbaşı kartpostallarını hatırlatan güzel görüntüler..."

"Yılbaşı kartpostallarını hatırlatan güzel görüntüler..."

Sivasspor'da Robinho diye bir dünya yıldızı var. Senin rakibinin en önemli silahı. Ve koca Galatasaray, Robinho'ya hiçbir önlem almamış. Adam, 2 kopya gol attı; hem de penaltı atar gibi.

Maicon, Mariano, Ozan Kabak sadece seyretti bu golleri. Çağımız futbolunda adam markajı yok artık... Ama söz konusu Robinho ise adam markajını yapacaksın. Ona yapışacaksın, adım attırmayacaksın, oyununu bozacaksın. Kenarda bunu gören bir hocası yoktu dün Galatasaray'ın...

Fernando çok formsuz, kaptırdığı her top, Galatasaray kalesinde gol tehlikesine dönüştü. VAR incelemesi sonucunda Galatasaray lehine verilen penaltı doğru. Çünkü Uğur Çiftçi, vuruş sırasında Belhanda'nın ayağına basıyor. Feghouli'nin attığı golde N'diaye, 'kapalı savunma nasıl aşılır?' bunun dersini verdi. Feghouli'nin vuruşu da mükemmeldi.

***
Skor 2-2 iken Onyekuru'nun kaçırdığı net bir pozisyon var. Hakan Keleş ile mükemmmel bir çıkış yakalayan Sivasspor, başdöndürücü tribün atmosferine rağmen etkili bir futbol ortaya koydu. Onyekuru'nun attığı gol, az daha güme gidiyordu. Ofsayt yoktu. VAR incelemesi ile Galatasaray'ın golü geldi. VAR bu yüzden adalet dağıtan bir uygulama.

Galatasaray'ın 3. golünden sonra tribünlerde aşkın rengi sarı kırmızıydı. Yılbaşı kartpostallarını hatırlatan güzel görüntüler vardı. Muslera, Hakan'ın pozisyonunda klasına yakışır bir kurtarış yaptı. Ardından maçın yıldızı Onyekuru harika bir golle Galatasaray'a 3 puanı getirdi.

Galibiyette tribünleri dolduran taraftarın desteği de önemli rol oynadı. Belhanda'nın dönüşü ise ışıl ışıl oldu.

Zeki Uzundurukan / Fotomaç
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER