Yılmaz Vural'dan Radamel Falcao yorumu!

Deneyimli teknik direktör Yılmaz Vural, Radyospor canlı yayınında futbolun gündemine dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yılmaz Vural'dan Radamel Falcao yorumu!

Galatasaray'ın transfer listesinde yer alan golcü futbolcu Radamel Falcao hakkında da konuşan Vural, 'Falcao, Galatasaray'ı uçuracakmış gibi davranılıyor' dedi.

Yılmaz Vural şu ifaleri kullandı:

'Yabancı kuralı serbest olmalı'

Tabii ki sezon başında bu işe başlamak hiç kolay değildir. Uyumlu bir yönetim ve teknik direktör ile dört dörtlük bir durum da olabilir. Antrenörlüğün en zor bölümü sezon başıdır. Bu işi başarabilen, içinden çıkabilen bir antrenör sezon başı bir takımı alırsa onun için çok pozitif bir durum bu. Bir ülkede ekonomi neyse eğitim neyse futbolu da bunlarla bir düşünmeniz lazım. Ben siyasilerin bir yasa çıkarmasını istemiyorum, federasyonun bu yasalara tabi olmasını istiyorum. Bunun da bütün liglerde yapılması lazım. Yoksa Süper Lig çözülecek alt ligler kalacak. Türk futbolu kendini yeniden dizayn etmek zorundu. Yoksa bu problemler devam eder, doğru olan bu. Devamlı 14 yabancı problemi. Bu olay; 'yumurtamı tavuktan çıkar, tavuk mu yumurtadan çıkar?' problemine döndü. Yabancı kuralında yasaklanmalı mı, yasaklanmamalı mı? diye gruplaştık. Bana sorarsanız yabancı kuralı serbest olmalı. Avrupa'da yarışacak takımların önünü bu şekilde kapatmaya gerek yok.

'Bizden hesap soracaklar...'

Belli kurallar koyulursa eğer gayet güzel işleyeceğini düşünüyorum. Takımlar kendi futbolcusu üretebilmeli. Birçok genç oyuncumuz altyapıya gidiyor. Bu çocuklara sahip çıkılmazsa yarın bizden hesap soracaklar. Bir an evvel altyapı ciddiye alıp değerlendirmeliyiz. Yazık oluyor. 7-18 yaş arası 20 milyon nüfusumuz var. Biz buradan oyuncu çıkaramıyoruz. Bunu iyi organize ederseniz bu kadar gençten neler çıkar; müzisyenler, şarkıcılar, futbolcular neler neler... Spor yapmak isteyen bir genç varsa aynı zamanda tıp fakültesinde de okuyabilmeli. Toplumumuza entellektüel insanlar lazım.

'İsmim toplantıcı hocaya çıktı'

Ülkemizde ismim toplatıcı hocaya çıktı. Bu toplantıları yapacaksınız! Bunun bir sakıncası yok! Bu tamamen oyuncuya endeksli bir durum. Toplantı sana futbolu öğretiyorsa eğer bunun sakıncası ne? Dolaysıyla idare burada oyuncunun rahatsızlığını değerlendirip toplantı yapılmaması gerektiğini söylüyor. Bizim ülkemizde hep günlük başarıya endeksliyiz. Fransa'ya karşı oynadığımız oyunu her takıma karşı oynarsak Türkiye şampiyon olur. Bizim ülkemizde sonuç alan teknik direktör başarılı antrenör oluyor. Türkiye'de iyi antrenörlük tartışılır. Uzmanlık anlamında Türkiye'de iyi antrenör olmak mümkün değil. Türkiye'de bu eğitimi verecek uzmanlar yok. Bakın spor akademilerine Avrupa'da antrenörler oradan gelir.

Falcao sözleri...

Falcao çok iyi bir golcü fakat piyasaya öyle bir sunuldu ki sanki gelip Galatasaray'ı uçuracakmış gibi davranılıyor. Bence bu tutum yanlış. Falcao yıldız bir isim ama futbol kollektif bir iş. Futbol takım oyunu. Messi dünyanın 1 numarası fakat Arjantin Milli Takımı'nda Barcelona'daki başarısını yakalayamadı. (Ajansspor)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER