Yusuf Erdoğan ve Ryan Babel için flaş sözler!

Galatasaray'ın resmen açıklaması beklenen Yusuf Erdoğan ve Ryan Babel transferleri için değerlendirme geldi.

Yusuf Erdoğan ve Ryan Babel için flaş sözler!

Galatasaray'ın anlaşamaya vardığı Yusuf Erdoğan ve Ryan Babel'in artık sarı-kırmızılı takıma imza atacağı gün beklenirken, spor yazarı Levent Tüzemen, iki futbolcuyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

"YUSUF ERDOĞAN İÇİN EN BÜYÜK ENGEL..."

Yusuf Erdoğan'ın kişisel olarak kırılgan bir yapıya sahip olduğunu belirten Leven Tüzemen, genç futbolcunun işinin kolay olmadığını vurgulayarak "Bursaspor'da beklenen patlamayı yapamayan Yusuf Erdoğan'ın takıma katkısı Fatih Terim'in elinde ne düzeyde olur? Yusuf Erdoğan, Trabzonsporlu Yusuf Yazıcı, Abdülkadir Ömür gibi başarı basamaklarını tırmanamadı. Psikolojik olarak kırılgan bir yapıya sahip. Tribünlerden en ufak tepki de oyundan kopuyor ve performans olarak hemen dibe vuruyor. Galatasaray'ın alacağı oyuncuların her türlü zorluğu göğüsleyebilecek, en ufak eleştiride bile yıkılmayacak yapıları olmalıdır. Emre Taşdemir bile halen ilk 11'e kendini atamadı. Fatih Terim, bu tür genç oyuncuları hayata döndürme konusunda çok başarılıdır. Ama Yusuf Erdoğan'ın önündeki en büyük engel, kırılgan yapısıdır." dedi.

"BABEL KAMPA KATILIR, ÇOK ÖNEMLİ..."

Ryan Babel ile ilgili de yorum yapan Levent Tüzemen, "Babel'le Galatasaray'ın anlaştığını biliyorum. Hollandalı, sosyal medya hesabından sürekli Aslan paylaşmaya devam ediyor. Babel çok deneyimli, zeki, akıllı ve Türkiye ligini yakından tanıyan bir oyuncu. Üstelik savruk değil. Toplara da isabetli ve sert vuruyor. Babel'in Galatasaray'ın kampına katılacağını düşünüyorum. Terim'in planları arasında, Babel'in önemli rolü olacak." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER