Zamalek kuralı unuttu! Mostafa Mohamed gerçeği ortaya çıktı

Galatasaray Mısırlı golcüsü Mostafa Mohamed'in satın alma opsiyonunu kullanarak kadrosuna kattı. Mısır kulübü Zamalek, bonservis rakamının eksik yatırıldığını iddia ederken gerçek kısa sürede ortaya çıktı.

Zamalek kuralı unuttu! Mostafa Mohamed gerçeği ortaya çıktı

Yeni sezon transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray'da Mostafa Mohamed ile ilgili karar verildi.

Sarı-kırmızılı kulüpte kurmaylar Zamalek'le yapılan anlaşmada yer alan satın alma opsiyonunu kullandı. Mostafa Mohamed'in bonservisinin ödenmesine rağmen Mısır kulübü, sorun çıktığını iddia etti.

ZAMALEK: BONSERVİS EKSİK ÖDENDİ

Zamalek'in Futbol Genel Müdürü Amir Mortada Mansour daha önce yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: "Galatasaray, Mostafa Mohamed'in ücretini belirlenen tarihten daha geç ve 200 Bin dolar eksik ödedi. Bundan dolayı 500 Bin dolar tazminat istiyoruz."

GALATASARAY 3.8 MİLYON DOLAR ÖDEDİ

Satın alma bedeli 4 milyon dolar olan Mohamed için sarı-kırmızılar Zamalek Kulübü 3.8 milyon dolar yatırdı. 200 bin dolarlık kesinti yapıldığını düşünen Mısır kulübü tepki gösterdi. Fakat gerçek kısa sürede ortaya çıktı.

YÜZDE 5 KESİNTİ

Sarı-kırmızılıların yüzde 5 kesinti yapmasının nedeni tamamen FIFA kurallarıyla alakalı olduğu bu paranın da oyuncunun yetiştiği kulübe gittiği öğrenildi. (Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2022, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER