''Sneijder ve Bruma ile problem yaşamak bir teknik direktör adına...''

Galatasaray'ın eski yöneticisi Cüneyt Tanman, sarı kırmızlıların transfer gündemi ve teknik direktör Tudor hakkında Radyospor'a açıklamalarda bulundu.

''Sneijder ve Bruma ile problem yaşamak bir teknik direktör adına...''

İşte Cüneyt Tanman'ın değerlendirmleri:

"Bizim zamanımımda böyle paralar yoktu. 8 milyon eurolar konuşuluyor, çok doğru rakamlar değil. Transferler hakkında imza atılmadan, gelip gelmeyeceği ile ilgili yorum yapmak doğru değil. Cenk Ergün vasıfları olan bir arkadaşımız ama söylenenleri yapıyor. Bir oyuncu için tek başına inisiyatif alamaz. Futbolcu ile ilgili girişimleri yapıyor. Alınıp alınmasının kararını teknik direktör, başkan ve mali işlerden sorumlu kişi verir. İki-üç senedir bu işlere kimin baktığı, kimin kararları ile transfer yapılıyor bilmiyoruz. Futbol aklından bahsedemiyoruz. Sürekli değişen birileri var. Hem teknik direktör, hem sportif direktörler açısından. İstikrarsızlık var, istikrarsızlığın olduğu yerde başarının gelme şansı da azalıyor.

Mehmet Özbek görüntüde yok ama transferleri belirleyen biri de odur. Başkan ve teknik direktör de vardır. Atiba'yı isterdim diyor teknik direktör. Yaşı itibari ile Atiba doğru bir yaklaşım değil. Atiba gibi birini bulabilecek bir yapıya sahip Galatasaray. Önemli takımlardan oyuncular, karar vericilerin önüne konabilir.

Teknik direktörün ne derece doğru tespit yaptığı da soru işareti. Geldiğinden beri yaptığı ugulamalar, az da olsa doğru giden konuları tatsızlaştırmıştı. Alınacak oyuncular önemli oyuncular ancak elinizdeki değerlerin kıymetini de bilmek lazım. Sneijder ile, Bruma ile problem yaşamak bir teknik direktör adına negatif bir görüntüye neden oluyor. Gelecek oyuncular da en az Bruma ve Sneijder kadar iyi isimler. İyi bir teknik direktörün, Sneijder'den verim alan bir teknik direktör olması gerekirdi"

Haber Kaynağı: Ajansspor

Cüneyt Tanman
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!