Selçuk İnan'dan flaş Cüneyt Çakır itirafı! ''O maçta...''

Galatasaray'ın kaptanı Selçuk İnan, Hürriyet'ten Ali Naci Küçük'e özel röportaj verdi. Yıldız oyuncu, Cüneyt Çakır ile yaşadığı bir olayı anlattı.

Selçuk İnan'dan flaş Cüneyt Çakır itirafı! ''O maçta...''

İşte o röportajdan önemli satırbaşları:

BU KADAR TESADÜF OLMAZ

Galatasaray'ın şampiyonluk yarışında geri kalmasında hakem hatalarının bir etkisi var mıydı?

- Başkanımız Dursun Özbek de bu konuda görüş bildirdi. Ona katılıyorum. Bu yıl hakem hatalarıyla birçok maç kaybettik. Şampiyonluğa tesir ettiler. Bütün kırılma maçlarında aleyhimize kararlar verdiler. Bu kadar tesadüf olamaz, birçok maçta penaltımız verilmedi. Tam tersi aleyhimize verilenler oldu.

Maçın içinde de bence ufak ufak ince ince kararlar verdiler. Çevireceğimiz maçları dahi kazanmamıza izin vermediler. Tabii bunları bilerek yaptıklarını söylemiyorum ama sanki bu sene Galatasaray'ı hakemler de çok önemsemedi. Ya da farklı planları vardı diyelim, bilemiyorum. Hakem hatalarından en çok muzdarip olduğumuz sezon bu sezon oldu.

En çok üzüldüğüm hata Karabükspor deplasmanında hakem Cüneyt Çakır'ın vermiş olduğu penaltı kararıydı. Çünkü o ve ondan sonrasında Josue'nin golü de ofsayt gerekçesiyle sayılmadı. O bizim şampiyonluk yarışında kırılma maçımızdı. Kazansaydık şampiyonluk şansımız devam edebilirdi. Bizim açımızdan ikinci kırılma maçı da Beşiktaş derbisi oldu. Yasin Öztekin'in verilmeyen bir penaltısı vardı. O pozisyon bana göre net penaltıydı.

- Galatasaray bu sezon neden yarıştan erkenden koptu. Sana göre nerede yanlış yapıldı?

- Yanlışı birçok yerde bulabilirsiniz. Önce futbolcularda, daha sonra yöneticilerde. Kimine göre yapılan yanlış transferlerde, kimine göre de oyuncuların bireysel olarak yeterli performans gösterememesinde.

Sezona şampiyonluk parolasıyla çıktık ama işler istediğimiz gibi gitmedi. Bunda hoca değişiklikleri ve oyuncuların performanslarının istenilen seviyede olmaması etkili oldu. Bunların hepsi bir araya gelince dördüncülük ya da üçüncülük kaçınılmaz oluyor. Bu yanlışlarımızdan ders çıkarıp hatalarımızı tekrarlamadan şampiyonluğa ulaşmamız gerekiyor.

-Taraftara yeni sezon öncesinde neler söylemek istersin?

- Son iki sezon istemediğimiz şekilde bitti. Taraftarlarımızı mutlu edemedik. Ama bunlar da futbolun bir parçası. Bunu bilmeleri gerekiyor. Her düşüşün illa ki bir çıkışı vardır. Amacımız en çabuk şekilde Galatasaray'ı bulunduğu durumdan yukarılara taşımak. Ben önümüzdeki sezon için çok umutluyum. Çünkü yaşayabileceğimiz en kötü şeyleri zaten yaşadık. Gelecek sezon için taraftarlarımıza rahat olmalarını söyleyebilirim.

Haber Kaynağı: Hürriyet

Selçuk İnan
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!