Östersunds'ta Galatasaray alarmı!

Aslan’ın İsveçli rakibi stadı UEFA kriterlerine uygun hale getirmek için yoğun çaba harcarken, maça ilginin fazla olması nedeniyle şehrin farklı noktalarına dev ekranlar kuruldu, güvenlik için de Stockholm’den yardım istendi.

Östersunds'ta Galatasaray alarmı!

Cim-Bom’un UEFA Avrupa Ligi ikinci eleme turundaki rakibi Östersunds’u heyecan sardı.

Jamtkraft Arena Stadı’nda, UEFA kriterleri uyarınca yapılandırma çalışması başladı. Stadı bu kriterlere uygun hale getirmek üzere harekete geçen yetkililer bu bağlamda 8 bin kişilik stadı 6 bine düşürüyor.

Kulübe hem kendi taraftarından hem de Galatasaraylılar’dan yoğun bilet talebi geliyor. Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, ancak kısıtlı sayıda kişinin maça girebileceği bu yüzden farklı çözümler düşünüldüğü duyuruldu. Rakip taraftara ayrılacak biletler için de Galatasaraylılar’a sabırlı olunması çağrısı yapıldı.

Dev ekran

Bu gelişmelerin üzerine Östersunds belediyesi de devreye girdi. Hem ev sahibi ekip hem de rakip taraftarın yoğunlukla maça geleceğini ve bunların çoğunun stada giremeyeceğini göz önünde bulunduran belediye, şehrin farklı noktalarına dev ekranlar kurulması kararı aldı. Östersunds emniyeti de diğer birimlerden yardım istedi. Kendi başlarına bu maçın getirdiği yoğunluğun altından kalkamayacaklarını bildiren yerel birime Stockholm’den destek geldi, her türlü önlem için takviye birliklerin sevk edileceği belirtildi.

Haber Kaynağı: Milliyet

Östersunds
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!