''Rakip defansı serseme çeviriyor, ayağı mıknatıs gibi''

Spor Yazarı Osman Şenher, Milliyet Gazetesi'nde yer alan yazısında Galatasaray'ın gündemini kaleme aldı.

''Rakip defansı serseme çeviriyor, ayağı mıknatıs gibi''

Her inişin bir de çıkışı var... Bu değişmez bir kuraldır. Hep aynı şeyi söylerim, Başkan Dursun Özbek iyi niyetli bir insan. Kendisine karşı eleştirilerin de dozu hep biraz fazla kaçtı. Galatasaray adına şimdi doğru işler yapıyor. Futboldaki başarı, başkan ve yönetimine her zaman rütbe aldırır.

Başkan Özbek de geç olsa bile doğru yolu buldu. Kötü futbolculara yatırım yapmamaya karar verdi. Gomis müthiş bir oyuncu. 18 içinde ancak beline sarılırsan durdurabilirsin. O zaman da penaltı olur. Rakip defansı serseme çeviriyor. Hava toplarında müthiş bir hakimiyeti var. Ayağı mıknatıs gibi. Gözünü diktiği noktaya topu atabiliyor. Harika bir transfer.

Tabii Gomis’ten tam randıman almak için iki bekin ve kanatların iyi olması lazım. Şimdi kulağıma gelen haberlere göre sağ ve sol iki iyi bek Tudor’un olmazsa olmazı. Ve Başkan Özbek, bu transferlere ‘tamam’ demiş. Belhanda için herkes yorum yapıyor. Yıldız futbolcular kendilerini iyi takımlarda gösterir. Belhanda 27 yaşında tempolu, her iki ayağına da hakim, kaliteli bir oyuncu. Bu sezon hayatının futbolunu oynayacağını düşünüyorum.

Yeni Melo, Maicon

Maicon... Galatasaray taraftarları ‘Melo, Melo’ diye kendini yırtıyor. İşte size Melo kalitesinde agresif, hırslı harika bir stoper. Şu ana kadar yapılan transferlerin hepsi nokta atışı. Bunların dışında iki kaliteli bekin dışında sol stoper ve ön libero da alınacakmış.

Gelelim Tudor’a. Sneijder konusunda yerden yere vuruluyor. Arkadaşlar, Sneijder’e ‘git kendine kulüp bul’ diyen yok. Tudor’un söylediği şey geçen sezonki performansının üzerine çıkması. Bunu söylemesi suç mu? Bilhassa sosyal medyada kıyametler kopuyor. Ben anlatamıyorum. Sneijder kendi isterse gidecek, kalmak istiyorsa da daha fazla mücadele edecek. Ne yani, sahanın ortasına koltuk koyup oynamayan Sneijder mi izlenecek. Oynasın her zaman bu takımın yıldızı olur.

Son sözüm de camiaya. Panik başladı. Dursun Özbek ya başarılı olursa, Riva ve Florya’dan gelen paralarla borçları sıfırlarsa diye. İşte Galatasaray böyle bir kulüp. Kesinlikle kimse yardım etmez. Biraz kafayı yukarı kaldırırsan, başarılı olma yolunda giderken kırk kişi ayaklarına sarılır sırtına çıkarlar. Ama şunu söyliyeyim, taraftar artık akıllandı. Bu tür olaylara müsaade etmeyecek.

Eziyet çekiyorlar

Galatasaray taraftarı çıldırmış durumda. Herkes kombine almak için yarışıyor. Yalnız çok büyük sorunlar ve şikayetler de var.

Çorlu’dan Köksal Kafali, Sakarya’dan Emin Hasan Onbaş, Büyükçekmece’den Nurettin Bağcı, Bahçelievler’den Onur Aslan, Arnavutköy’den Yüksel Baş gibi binlerce kişi bana mail atmış.

‘Kombinemizi, formalarımızı alıyoruz. Ama stada TT Stadı’na gelip giderken çok büyük eziyet çekiyoruz. Maça giderken saat erken olunca bu eziyete katlanıyoruz. Ama maç bittiğinde resmen ızdırap çekiyoruz’ diyorlar.

1- Otobüs sayısı belediye ile konuşulup artırılamaz mı?

2- TT Arena-Seyrantepe arasında çalışan Metro, direkt olarak stattan Yenikapı’ya gidemez mi?

3- Stat çıkışı otobanın üstünden giderken, farklı insanlar bize zorluk çıkarıyor. Bunlar oradan gönderilemez mi?

Taraftar işte bu şikayetleri dile getiriyor. Benden söylemesi. Umarım Başkan Dursun Özbek bu sorunları çözecektir.

Can Bartu bizi üzdü

Can Bartu, dostumdur, babamdır. İyi kötü günlerimiz oldu. Hayatta en sevdiğim insanların da başında gelir.

Bir solunum yetersizliği hepimizi darmadağın etti. Durumu çok iyiye gidiyormuş, bu habere de sevindik. Şunu söylemeliyim ki Fenerbahçe Kulübü çok büyük bir camia.

Can ağabey rahatsızlığından itibaren Başkan Aziz Yıldırım, kardeşi Ali Yıldırım ve diğer yöneticiler bir saniye Bartu’nun yanından ayrılmadılar. Allah razı olsun onlardan. Sembol futbolcularına ancak bu kadar sahip çıkılır. Örnek bir davranış.

NTV Spor kanalı kapanmamalı

Biz spor ailesi çok büyük camiayız. NTV Spor da Fuat Akdağ liderliğinde bizim bir parçamız. Yüzlerce arkadaşımız bu kurumda ekmek yiyor. Temmuz ayının ortalarında bu büyük spor kanalının kapanacağını duydum ve çok üzüldüm. Olay paraysa hepimiz gidelim, ücret almadan programlara çıkalım. Maliyetler düşsün ama doğru habercilik yapan o kanal kapanmasın.

Osman Şenher / Milliyet

Osman Şenher
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!