Erman Özgür sağ bek için isim verdi! ''Sağ bek için en doğru isim...''

Fanatik Gazetesi Yazarı Erman Özgür, Galatasaray'ın transfer gündemini değerlendirdi.

Erman Özgür sağ bek için isim verdi! ''Sağ bek için en doğru isim...''

Tudor ve yönetim bir olursa...

Şampiyonluk adayları arasında 3 önemli transfer yapmasına rağmen stoper, sağ bek ve sol bek pozisyonlarında ciddi eksikleri bulunan Galatasaray en problemli takım. Belhanda ve Gomis transferleri sezona damga vurmaya aday, hücum hattından Bruma gibi çok özel bir oyuncuyu kaybeden Galatasaray’ın gol konusundaki tüm     sıkıntısını çözebilecek oyuncular. Ama elinde haddinden fazla kaliteli iki 10 numara bulunan Tudor hem Sneijder hem Belhanda’yı nasıl idare edecek asıl sorun burada. Son olarak Gomis gibi eski tabirle “yırtıcı” bir santrafor yakalaması, tam da Tudor’un istediği rakip stoperlere eziyet edecek bir oyuncu yakalaması ise en büyük şansı.

Sağ bek için en doğru isim Tete

Bruma ve Podolski’nin gidişini yapılan hamlelerle tolere etse de, özellikle stoper ve bek konusunda problemleri devam eden takımın gündeminde ise kaliteli isimler var. Örnek olarak Tete, Linnes ve Cavanda’nın kaldığı sağ bek için en doğru isim. Hücuma çıkışları, genç oluşu ve takım oyununa yatkınlığıyla sezonun en mantıklı transferi olabilir. Stoperde ise kolay gol yiyen takım görüntüsünü değiştirmek adına önce takım savunmasını düzeltmek, sonra bu savunmayı yönetecek oyuncu arayan Tudor’un yaptığı en doğru hamle ise Maicon. Yüksek toplardaki başarısının yanında saha içi agresifliği ile arkadaşlarını ateşleyebilecek bir oyuncu olması, bu oyuncuyu ön plana çıkartıyor.

Forma rekabeti mutlaka oluşturulmalı

Şampiyonluk adayı takımların oyunu geriden kurma mecburiyetleri düşünülürse ayağı düzgün Galatasaray için olmazsa olmazlardan. Ayrıca eldeki Carole, Linnes, Serdar Aziz, Ahmet Çalık gibi oyuncular zaman zaman kıullanılarak forma rekabeti mutlaka oluşturulmalı.

Koşu kalitesi yükselir

Kendi seçmediği oyuncular ve hedefini kaybetmiş bir takıma geldiği andan itibaren oyuncuya dayalı sistemi değiştirme çabası Tudor’u haddinden fazla zorladı. Yeni sezonda ise koşu kalitesi yüksek, fizik gücü ve dayanıklılığı üst düzey bir takım yaratma mecburiyeti var. Çünkü bu takıma transferindeki en önemli beklenti saha içi disiplinini ve hedefini kaybetmiş bir takımı ayağa kaldırmasıydı. Şimdi istediği transferlerle yönetimi de arkasına almayı başarırsa, disiplinli takım içinden uyumlu yıldızlarıyla şampiyonluk yarışı ve doğasında bulunan Avrupa başarılarına alışkın Galatasaray geri gelebilir. Ancak Fenerbahçe için geçerli olan zorluk Galatasaray için de geçerli. Oturmuş oyuncu kadrosu ve teknik direktör istikrarı yakalamış rakipler.

Haber Kaynağı: Fanatik

Erman Özgür
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!