''Transferlerin uyum sağlaması bir anda kolay değil''

Galatasaray'ın 1986-87 ve 1987-88 şampiyonluklarında imzası olan, Avrupa'da yarı final gören İlyas Tüfekçi, Galatasaray Televizyonu aracılığıyla sağlık durumu hakkında son bilgiyi verdi.

''Transferlerin uyum sağlaması bir anda kolay değil''

ALS hastalığıyla mücadele eden "Küçük Dev Adam" lakaplı İlyas Tüfekçi, "Hastalığım iyileşmiyor ama çok stabil bir şekilde gidiyor. Bu da çok önemli benim için. Konuşma aparatı ile konuşabiliyorum ve solunum makinesine bağlıyım. Gün içinde 2,3,4 saat makineden ayrı nefes alabiliyorum. Bunlar yine benim için önemli duygular. Kötü bir hastalıkla iyi mücadele ediyoruz. Kendim bırakmadığım gibi Galatasaraylılardan ve sporseverlerden moral desteği alıyorum. Herkese teşekkür ediyorum. Hastalık hayatın bir parçasıymış gibi kabullenip onunla yaşamaya çalışıyorum. Moralimi bozmasına, ağlamaya, salmaya sebep olarak görmedim, görmüyorum" diye konuştu.

Tüfekçi, Galatasaray'ın son durumu ile ilgili sorulan soruya ise, "Galatasaray'da sadece futbol oynayarak Galatasaray'ı sevmedik. Galatasaray'ı ölene kadar o formanın sevgisiyle devam eden bir insanım. Galatasaray şampiyon olmuş, olmamış umrumda değil. Galatasaray sevgisinden en ufak bir şey kaybetmiyorum. Galatasaray çok güçlü bir camia. İnşallah eskiden olduğu gibi en büyük kulüp olarak da devam eder. Yeni nesil gençlerimiz biraz sabırsız ama biraz sabırlı olmalılar. İyi günler gelecektir. Şu anda transferlerin uyum sağlaması bir anda kolay değil. Zaman lazım. En büyük yük Igor Tudor'a düşüyor. Bu kadar iyi oyuncuları, yeni oyuncuları eskilerle kaynaştırmak lafla olmuyor. Yürek ve iyi niyetli oyuncular da lazım. Yönetim tüm imkanlarını seferber ediyor. Hocanın da takımı uyumlu hale getirmesi lazım" yanıtını verdi. 

Haber Kaynağı: Galatasaray.org

Galatasaray İlyas Tüfekçi
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!