Galatasaray'da büyük operasyon! 15 futbolcu gönderildi...

Galatasaray'da alt yapının başına getirilen Emrah Bayraktar 15 futbolcunun Florya ile ilişiğini kesti.

Galatasaray'da büyük operasyon! 15 futbolcu gönderildi...

Bayraktar'ın Beşiktaş eski yöneticisi Sinan Vardar'ın tavsiye ettiği Kıbrıslı futbolcuları denemeye alması ise büyük eleştiri konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray'da alt yapının başına bir dönem Beşiktaş'ta da görev yapan Emrah Bayraktar getirilmişti. Bayraktar radikal bir kararla U19 ve U21 takımında forma giyen 15 futbolcu ile yolları ayırdı. U21 ve U19 takımı için onlarca futbolcu denenmeye alındı. Beşiktaşlı eski yönetici Sinan Vardar'ın tavsiyesi ile 2 Kıbrıslı oyuncu ise Florya'da antrenmanlara çıkıyor.

İstikrarsızlık sürüyor

Son yıllarda Galatasaray'daki teknik direktör istikrarsızlığı alt yapıya da yansımış durumda. Gönderilen teknik direktörlerin yerine gelen alt yapı hocaları da sarı-kırmızılı kulüpte tutunamadı. Bu nedenle alt yapı hocaları da sürekli değişmek zorunda kaldı. En son örnekler Orhan Atik ve Hollandalı Riekerink'ti...

Yeni sezon için yapılanmaya giden Galatasaray'dan Sportif Direktör Cenk Ergün bir dönem Beşiktaş'ta çalışan Emrah Bayrakar'ı alt yapının başına getirdi. Bayraktar ise yıllardır alt yapıda forma giyen 15 futbolcunun kalemini bir anda kırdı ve genç futbolcular Galatasaray'dan kovuldu. Gönderilen futbolcuların bir çoğu geçen sezon şampiyon olan U19 takım forması giyiyordu.

U21 Takımı hocasız çalışıyor

U21 takımı yeni sezona hazırlıklarına başladı ama halen takımın hocası yok. Futbolcular sadece kondisyoner eşliğinde antrenman yapıyorlar. Hocasız, başı boş çalışan futbolcuların 2 Hafta sonra Almanya'da turnuvaya katılacakları öğrenildi.

Torpille futbolcular deneniyor

Eski Beşiktaşlı yönetici Sinan Vardar'ın tavsiyesi üzerine Emrah Bayraktar'ın 2 Kıbrıslı futbolcu Ahmet Sivri ve Fikret Yağcıoğlu'nu denemeye alması ise eleştiri konusu oldu. Bu futbolcular dışında da 20'ye yakın ismin çeşitli yerlerden gelen tavsiyeler üzerine Florya'da denemeye geldiği iddialar arasında... 

Haber Kaynağı: Fanatik

Galatasaray Florya Metin Oktay Tesisler Emrah Bayraktar
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!