5 soruda Galatasaray?

Dursun Özbek yönetimi, “mali konularda Galatasaray’ın rotasını yukarıya doğru çevirdi”, şimdi de “Futbol takımının rotasını yukarıya hatta ligin zirvesine çevirmek için” nokta transferler yapıyor ve başarılı!..

5 soruda Galatasaray?

“Sneijder’den de kurtulabilirlerse”, bu sezon, ligde de, kupada da, Avrupa kupalarında da “başarılı adımlar atacaklar”; iş İgor Tudor’un sezon grafiğine kalıyor!..

Ne var ki, “tribünleri de dolduracak”, Galatasaray mağazalarına hayat verecek bu tablonun arkasına saklanan “bazı şeyler” var; “şeyler???”

1 - “Suada’dan daha kötü bir durum var” denilen ve Galatasaray üyelerinin mailleşmelerinde altı çizilen “Kalamış Olayı” nedir?

2 - Mischon de Reyes Firması’na yaptırıldığı söylenen “mali denetimin sonunda” şirketin verdiği rapor, neden hâlâ Dursun Bey’in kasasında saklanmaktadır? 
Bu durum, “suç değil midir, varsa suçu ve suçluları saklamak” değil midir; ortada “suç ve suçlu yoksa” rapor neden saklanmakta ve açıklanmamaktadır?.. 

3 -  Galatasaray Adası ne olacaktır; “yıkılmış, kullanılmayacak hâle gelmiş”, yani işletmeciyle yapılan sözleşmenin “temel işlevi” bitmiştir; neden mahkemeden “tedbir ve tahliye” istenmiyor?..

4 - Galatasaray üyelerinin mailleşmelerinin ana maddelerinden birinde de “mekteplilerin ve mektepli eş-dostun yakınlarının kayrılarak, yüksek ücretlerle kulübün her kuruluşunda görevlendirildikleri iddiaları” yer almaktadır.
Bütün bu iddiaları araştıracak, “yalansa” kulübü, yönetimi bu iddialardan arındıracak, eğer “doğrularsa” bunu camiaya, üyelere duyuracak “hukukçuların da içinde olduğu” bir komisyon neden kurulmamaktadır?..

5 - Merak ettiğim bir konu daha var; bu konular neden Divan Kurullarında enine boyuna konuşulmaz ve neden “İstanbul’da, Galatasaray’ın içinde olan” spor yazarlarımız, muhabirlerimiz tarafından araştırılmaz, haberleştirilmez?..
Bu konular, Galatasaray için Rodriguez’in, Yasin’in açıklamalarından “daha az mı” önemlidir?..  

Rezaletin son perdesi!..

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, gazete haberlerine bakarsak, “Siyah-beyaz malzeme ve kıyafetler içinde antrenman yapıldığı için” kıyameti koparmış, herkesi fırçalamış…

Peki ama Slovakya’daki ilk hazırlık maçında giyilen formalar ne oluyor; rezaletin şeddelisi…

O renk formaların Galatasaray ile “en ufak bir ilgisi var” mı; utanmıyorlar mı, o “iç karartıcı” formalarla Galatasaray’ı sahaya çıkarmaya?..

TV’min düğmelerine bastığımda maç oynanıyordu; “Ekrana ilk baktığımda, Macar takımını Galatasaray, Galatasaray’ı Macar takımı sandım”; bu ne rezalet Sayın Başkan; neden sesiniz sedanız çıkmıyor?..

Öcal Uluç / Türkiye

Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Süleyman ocak     2017-07-08 Size yorum yapmaya değmez. Sinirleniyorummmmmmmmmmmmmmmmmm
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!