2. Tromsö vakası

Bir zamanlar Avrupa'da devleri dize getiren Galatasaray adeta bir köy takımına yenildi... Adamlar tarihinde ilk Avrupa maçına çıkıyor..

2. Tromsö vakası

Doğru düzgün bir statları, idman tesisleri bile yok. Ama mesleklerine, giydikleri formaya saygıları var. Bu da onlara galibiyeti getirdi.

ORTA ALAN YİNE YOK
Sahaya çıkan 11'e baktığımızda Galatasaray'ın geçen sezona göre güç kaybettiğini söyleyebiliriz. Bruma, Sneijder ve Podolski'siz takıma sadece Gomis ve Maicon yeni isim olarak girmişti. Maçın ilk 20 dakikasında Galatasaray iki pas yapamadı dersek abartmış olmayız. Selçuk ve Tolga'nın yetersizlikleri yine takımın belini büktü. Savunma beklerinde Carole ve Linnes ne savunma yapabildi ne de hücum. Rodrigues ve Yasin hiçbir şekilde takım oyununa uygun isimler değil.

EKSİKLER ÇOK FAZLA
Yanlarında Sneijder gibi bir organizatör de olmayınca ayaklarına aldıkları her topu çalım deneyip kaybettiler. Yeni transferlerden Gomis'in yapacak hiçbir şeyi yoktu. Zaten fizik olarak hazır durumda değil.
Bir de beklediği pasların hiçbirini alamayınca etkili olamadı. Maicon da çok büyük hatalar yaptı. İki golde de payı vardı. Fakat Kjaer'in de ilk maçlarını hatırlarsak, Maicon'a sabır gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum...
Sonuç olarak bu skor neresinden bakarsak bakalım fiyaskodur. Adeta 2. Tromsö faciası oldu. Galatasaray bu takımı İstanbul'da 3-0 veya daha farklı yenebilir.
Fakat yönetimin bir an önce eksik bölgelere kaliteli isimler transfer etmesi gerekiyor.

MAÇIN EN iYiSi SEMA
Galatasaray defansını çok zorladı.

MAÇIN EN KÖTÜSÜ GALATASARAY
Herkes çok kötü bir futbol ortaya koydu..

Evren Turhan / Takvim

Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!