''Madem 20 milyon Euro, niye yolladın!''

Galatasaray'da Wesley Snejder'le yolların ayrılmasının ardından yaşanan süreci Metn Tekn, beIN Sports'ta değerlendirdi.

''Madem 20 milyon Euro, niye yolladın!''

Metin Tekin'in açıklamaları şöyle;
 
"Beklenen bir gelişme. Bugüne kadar olan kararlardan ipuçlarını gördük. Benim için sürpriz olmadı. Sneijder antrenmanlara başladı ama bunun yönetim tarafından onaylanmayacağını düşünmüştük. Sözleşmedeki kritik madde şu, Sneijder Galatasaray'ın yarıştığı rakiplerden birine giderse 20 milyon euro ödemek zorunda. Madem Sneijder faydalanabilecek bir durumdaysa niye böyle bir madde koyuyorsunuz? Faydalanılacaksa siz faydalanın."
 
"TUDOR'A ÇOK İNANILDI"

Tudor'un görüşüne çok inanıldı. Bana göre Sneijder'de bu kadar kolay vazgeçilmemeliydi. Maliyet için söylemiyorum. Zaten 1 yıl daha mukavelesi var. 20 milyon euro maddesi koyulmamalıydı. En avantajlı şekilde gönderebilecek, kendine maddi getiri sağlayacak şekilde Sneijder ile yollar ayrılsaydı daha mantıklı olacaktı."
 
"TUDOR'UN OYUNSAL SORUNUNA KATILMIYORUM"

"Tudor'un Sneijder ile kişisel sorunu değil, oyunuyla ilgili sorunu var. Ben buna katılmam ama. Sneijder gibi futbol donanımlı bir insanı, oynama isteği de varsa kullanırım. Ancak Tudor oyununda mı yoksa takımı yönetmesinde de mi sorun yaratacak diye düşünüyor bilmiyorum. Yıldız oyuncuları yöneteceksiniz ama. Galatasaray'ın hocasıysanız yıldız futbolcuları yönetmek zorundasınız.

Haber Kaynağı: beIN Sports

Galatasaray Wesley Snejder
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!