Ali Sami Yen kabri başında anıldı

Galatasaray Kulübü'nün kurucusu ve 1 numaralı üyesi ve Ali Sami Yen ölümünün 66. yıl dönümünde Feriköy'deki mezarı başında anıldı.

Ali Sami Yen kabri başında anıldı

Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklama şöyle;

Kurucumuz, 1 numaralı üyemiz ve her zaman ilkeleri ve kurucu değerleri doğrultusunda olduğumuz Ali Sami Yen ölümünün 66. yıl dönümünde Feriköy'deki mezarı başında anıldı.

Anmaya Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İsmail Sarıkaya, Disiplin Kurulu Başkanı Celal Emon katıldı. 

Tören öncesi açıklamalarda bulunan Başkan Dursun Özbek, "Bugün burada kulübümüzün kurucusu, 1 numaralı üyesi çok değerli başkanımız Ali Sami Yen'i ölüm yıl dönümünde anıyoruz. Galatasaray'a vermiş olduğu hizmetlerini herkese bir kez daha hatırlatmak için burada toplanmış bulunuyoruz. Değerli kurucumuzun 112 yıl önce attığı tohumlar büyük bir çınar haline gelmiştir. Bütün yönetimler, ondan bayrağı devralan kişiler Galatasaray'ı yüceltmek üzere görev almışlardır. Bu görevin de layıkıyla yerine getirildiği herkesin gözü önündedir. Ben, böyle değerli bir varlığı bize emanet ettiği için, böyle değerli bir varlığın tohumlarını attığı için değerli başkanımıza kabri huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum. Emanetini her zaman daha ileriye götürmeyi görev edindiğimizi de duyurmak istiyorum. Sağ ol, var ol Ali Sami Yen... Mekanın cennet olsun. Işıklar içinde yat. Her zaman kalbimizdesin. Her zaman senin bu büyük vizyonuna layık olmak için elimizden geleni yapacağız. Allah rahmet eylesin" şeklinde konuştu.

Ali Sami Yen'in kabrinin yanında yatan üç sene önce kaybettiğimiz Süleyman Seba'nın da mezarı ziyaret edilirken, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, GSTV'den Merve Ergü'nün sorularını yanıtladı.

Başkan Özbek'in Süleyman Seba hakkındaki sözleri ise şöyle:

"Bugün kurucumuz, başkanımız Ali Sami Yen'in ölüm yıl dönümü. Bu nedenle kabrini ziyaret ederek bir anma töreni düzenledik. Aynı zamanda Türk sporuna yine çok büyük hizmetler vermiş Sayın Süleyman Seba ile de komşular... Her defasında olduğu gibi bu sene de Süleyman Seba'nın da kabrini ziyaret ettik. Onun da mekanı cennet olsun. İkisi de Türkiye'nin yetiştirdiği büyük spor adamları. Bizlere hediye ettikleri değerleri herkes görüyor. Dolasıyla bu hizmetlerin unutulmaması lazım. Bu hizmetlerin dünya durdukça yaşaması lazım. Her ikisine de Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Türk sporu ile beraber herkesin kalbinde yaşamaya devam edecekler."

Haber Kaynağı: Galatasaray.org

Galatasaray
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!