Lucescu’dan flaş sözler! ''Genç hoca lazım''

72 yaşındaki Mircea Lucescu’dan flaş sözler: “Türkiye’den gelen teklifi finansal ve profesyonel açıdan kabul ettim. 4 maç sonunda Dünya Kupası’na gidip, gitmeyeceğimiz belli olacak. Ne olursa olsun bu benim, hocalık kariyerimdeki son işim olacak”

Lucescu’dan flaş sözler! ''Genç hoca lazım''

A Milli Takımımız’ın yeni teknik direktörü Mircea Lucescu, ülkesi Romanya’da yeni görevi hakkında dikkat çekici açıklamalara imzasını attı. Mediafax ve GSP yayın organlarına konuşan 72 yaşındaki tecrübeli hoca, şunları söyledi: “Türkiye’de en son Beşiktaş’ı çalıştırdım ve 13 yıldır da Türk futbolundan uzaktım. Galatasaray’ın teklifini kabul etmedim. Çünkü kulüpte görev almak daha hareketli bir iş. Ben artık 72 yaşındayım. Türkiye’den gelen teklifi finansal ve profesyonel açıdan değerlendirip kabul ettim. Onlar da beni ısrarla istedi ve kabul etmemek imkansızdı. Önümüzde 4 maç var ve buna göre 2018 Dünya Kupası’na gidip gitmeyeceğimiz belli olacak. Türk futbolunu eski başarılı günlerine getirmeyi hedefliyorum.”

‘Daha çok tecrübe gerek’

“Bu iş, benim teknik adamlık kariyerimdeki son görevim olacak. Noktayı koyacağım. Romanya Milli Takımı’nı değilde, Türkiye’yi çalıştırmamla ilgili olarak; bu pozisyon ve şartlar bana daha uygundu. Onlardan bana bir teklif gelmedi. Ayrıca Romanya’nın daha genç ve başarı için uzun süreli yani en az 4-5 yıl çalışacak hırslı bir hocaya ihtiyacı var. Oğlum Razvan ise yardımcım olmayacak. O teknik adamlık yolunun henüz başında. Herhangi bir milli takımı direkt çalıştırmak için daha çok tecrübeye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.”

Haber Kaynağı: Fanatik

Mircea lucescu
Sen de yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!
Galatasaray, Paris Saint Germain ile yarışıyor!