Tarihi fark olmaz ama...
FUTBOL

Tarihi fark olmaz ama...

/Admin Admin
15-10-2017
3

G.SARAY’IN kurucusu Ali Sami Yen ve arkadaşlarının da kemikleri sızlıyordur. Onlar G.Saray’ı kurarken, “Amacımız Türk olmayan takımları yenmek” dememişler miydi? Dediler ve G.Saray’ı kurdular. Ama gelinen noktada ilk defa bir Türk Takımı, 11 futbolcusunun 11’i de Türkiye’de doğup büyümemiş yabancı oyunculardan kurulmuştu. Üstelik teknik direktörleri de Hırvat Tudor.
 
BUNA üzülmesi ve sorgulanması gereken, yetenekli ama bir o kadar da çalışmayı sevmeyen, bir an önce parayı bulup şöhret sevdalısı Türk gençleriyle, 14 yabancı kuralını getirip Türk futbolunun altına dinamit koyan Fatih Terim’dir. Ne dinamiti nükleer bombasıyla patlattı futbolumuzu Terim.
 
SAHADAKİ 22 futbolcunun sadece 3’ü (Serkan, Ali ve Ömer) Türkiye’de doğup büyümüştü. Sahada Yeşil Burun Adaları’ndan, Fildişi Sahili’nden oyuncu vardı ama batıya açılan pencere G.Saray’da 32. dakikaya kadar bir tane, “Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı” bir Türkümüz yoktu. Neyse uzatmak istemiyorum ama bu olay geçiştirilmemeli, tartışılmalı. Terim’in futbolumuza attığı bu kazığın hesabı sorulmalı.
 
EN KÖTÜ KULÜBE
 
8 maç 9 gol. Şapka çıkartılmalı. Gücüyle, enerjisiyle ve zekasıyla işi bitirdi Gomis. Kuşkusuz F.Bahçe maçında en büyük koz olacak ve bence o maçı da boş geçmeyecek. 

Serhat Ulueren / Vatan
 
G.SARAY kötü oynamasına rağmen yine kazandı. Üstelik bu defa kalesinde çok tehlike de yaşamadı. Tudor formda Serdar’ı kesip Denayer’e görev vermesi hataydı. Hem de büyük hata. Belhanda yine kötü. Ayakları gitmiyor. Bu formuyla kenarda oturması şart ama Galatasaray kulübesi o kadar bitik isimlerden oluşuyor ki, Belhanda’yı biraz olsun zorlayacak isim mevcut değil. 3 büyükler içinde kulübesi en zayıf takım uzak ara G.Saray. Ama ilk 11’de oynayanlar da bir o kadar büyük yetenek. Ve çok koşuyor G.Saray. Bu nedenle haftaya pazar en az 3 atarlar ve zor gol yerler. Tarihi fark olmaz ama G.Saray adına çok kolay bir galibiyet olacağını düşünüyorum.
 

Gol kralı olsan bare!
''Doludizgin!''

Yorumlar

 • İsimsiz

  Çatla da patla pis herif

  15-10-2017
 • İsimsiz

  Evet doğru demiş ne yani galatasaray 11 yabancı futbolcusuyla oynadı galatasaray yabancı takımı şimdi Türk takımı dehilmi

  15-10-2017
 • İsimsiz

  İnşallah

  15-10-2017

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz