''Emre Akbaba ve Deniz Türüç'ü...''
FUTBOL

''Emre Akbaba ve Deniz Türüç'ü...''

/Admin Admin
12-11-2017
0

A Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu, yarın Arnavutluk ile oynanacak hazırlık maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İşte Rumen teknik adamın sözleri:

"Türk futbolunda yeni bir nesil yaratmak üzereyiz. Bu neslin oluşması için de zaman ve sabıra ihtiyaç var. Mucize yoktur, sadece kendini sahaya verecek, futbola adayacak, bu işten zevk alacak bir grup lazım. Daha önce takımda olan tecrübeli oyuncuların hiçbirini bırakmış değilim. Sakatlıklar nedeniyle çağırmadım, ihtiyaç olduğunda faydalanacağım. 22 yaşındaki futbolcudan 30 yaşındaki oyuncunun tecrübesini bekliyoruz. Bunun karşılığını görmek kolay değil.

"Emre Akbaba ve Deniz'i sahada görmek istiyorum"

Emre Akbaba ve Deniz Türüç'ü Arnavutluk maçında sahada görmek istiyorum. Kendi takımlarında oynayanların Milli Takım'da da kendilerini göstermelerini istiyorum, göstereceklerdir de. Bu çocukların iyi yaptıkları şeyler var. Milli Takım ruhunun tekrar oluşması lazım. Galatasaray'dayken 8 oyuncum Milli Takım'daydı. Bu tip ruhu bekliyor ve bunu tekrar inşa etmek istiyorum. Buna uymazlarsa yeni oyuncular gelecektir.

"Arnavutluk'un 8-9 oyuncusu İtalya'da oynuyor"

Arnavutluk kadrosundaki 8-9 oyuncunun hepsi İtalya'da oynuyor. Hepsi çok üst düzey takımlarda olmasa da. Belli bir olgunluğa erişen Türk oyuncuların yurt dışına çıkması lazım. Oynayan futbolculardan kurulu bir takım yapmak daha kolay. Gelecekte iyi bir ekip yapacağıma inanıyorum. Neden onu almadınız, bu neden kadroda yok?' soruları anlamsız. Bu konuda Türkiye'de futbol için çalışan herkesten yardım bekliyorum. 
 
"Seçim hakkım yok"
 
Lucescu, "Yusuf Yazıcı, Hakan Çalhanoğlu, Ozan Tufan gibi oyuncuları neden asıl pozisyonlarında oynatmıyorsunuz?" şeklindeki soruya "Bazı futbolcular pozisyonlarında oynamıyor, çünkü sakatlıklar var. Seçim hakkım yok. Siz söyleyin o zaman, kim oynasın? Ozan mesela daha önce sağ bekte oynadığı için oraya koydum" şeklinde yanıt verdi. (Milliyet)

Türkiye ile Arnavutluk 10. randevuda! En son 2005'te...
Cimbom, Karabük'ten galibiyetle dönüyor!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz