''Tudor'a üst akıl şart!''
FUTBOL

''Tudor'a üst akıl şart!''

/Admin Admin
12-12-2017
1

MURAT ÖZBOSTAN: Galatasaray, zor da olsa kazandı. Bir kısım taraftar grubuyla yönetim ve Tudor arasındaki gerilim devam ediyor. Son maçta başkanın locasına saldırı da oldu. Taraftar ile yönetim arasındaki gerilim Galatasaray'ı nereye götürür? 

LEVENT TÜZEMEN: Galatasaray Başkanı'na tribünlerden yapılan saldırıları kınıyorum. Dursun Özbek, beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz Galatasaray'ı ekonomik açıdan düzlüğe çıkarmak için ciddi emek sarf ediyor. Hatta sıkışan ödemeler konusunda cebinden kasa kolaylığı yaptığını da biliyorum. Seçilmiş bir başkanı tribünler beğenmeyebilir ama eleştirinin de bir adabı vardır. Bozuk para, bardak atarak ya da ağza alınmayacak sözlerle hakaret etmeye çalışmak çok çirkin bir davranış. Ayrıca G.Saray'da taraftardan sorumlu yönetici Alper Narman'ın, tribünlere yönelik ağza alınmayacak söylemlerde bulunması yakışıksızdır. Sonuçta ben de Tudor'un teknik direktörlüğünü beğenmiyorum ve futbol bilgisinin yeterli olmadığını düşünüyorum. Galatasaray da yeni kurulan bir takım olarak hala ligin zirvesinde lider olarak oturuyor. Yönetim, hocanın yan veya üst akıllarını geliştirecek hamleler yapmalı. Çünkü Galatasaray coşkulu ve iyi mücadele ediyor ama sisteme dayalı iyi bir oyun oynamıyor. Taraftar, kazanırken mutlu olsa dahi Tudor'un yetersizliği nedeniyle bir sonraki maça 'benim takımım gelecek maçı kazanır' rahatlığıyla bakamıyor. Yönetime önerim, Riekerink gibi Tudor'u da haftada bir gün medyayla buluşturmalı. Burada kurulacak diyaloglar Tudor'un da değişimine yardımcı olabilir. Yönetim, Tudor'un rakip kulübelerle kavga etmesini de engellemelidir. Çünkü yıpranan Galatasaray oluyor. Yönetim ayrıca Belhanda ve Feghouli gibi yıldızlardan daha fazla sorumluluk almalarını istemeli.

GÜRCAN BİLGİÇ: Maç öncesinde tribünlerin dolduğunu görünce "Helal olsun" dedim, "Bir taraftar takımına olan inancını ancak böyle gösterebilir." Çünkü derbiden üç yiyerek dönen takımlarının arkasında duruyorlardı. Ama devre 2-0 bitip, "Yönetim istifa" tezahüratları başlayınca, bandı başa sarmak zorunda kaldım. Oradakiler aslında tabelayı destekliyordu. Tudor da zaten, "Tepkileri normal karşılamak gerekiyor, bu bizim işimizin gereği" açıklamasını yaptı. Beş dakikada iki golün gelmesi, takımın rüzgarına tribünlerin de katılmasıyla zor maç, güven veren bir galibiyete dönüştü. Ancak maç içindeki dönüşler, her şeyin iyi başlaması, sonra kötü olması ve sonucun iyi bitmesiyle, karışık duygular yaşandı. Sonuç şudur; sahadaki takımın nasıl oynadığı değil, kazanıp-kazanmadığı önemli. "Böyle oynasınlar, yenilsinler" diye kim söylerse, samimi bulmam. Taraftar beklentisine doğru bir iletişim kurmadığı sürece bu inişçıkışlı yaklaşım sürecektir.

(Sabah)

Tudor'dan oyunculara önemli uyarı: ''Biz dersimizi aldık!''
Cimbom'un Konoplyanka aşkı! Schalke'nin istediği rakam...

Yorumlar

  • İsimsiz

    doğru sizler bir yerlerdenüst akıl alı GS ya ve hocasına saldıryorsunuz utanmadan Levent Tüzemen sen hıncal uluç pek çogunuz

    12-12-2017

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz