Tudor imzasını attı! Geri dönüşün 6 sırrı...
FUTBOL

Tudor imzasını attı! Geri dönüşün 6 sırrı...

/Admin Admin
12-12-2017
0

Peki 2-0 geride girilen Akhisar maçının devre arasında İgor Tudor'un hiç katkısı yok muydu? Son haftalarda hocalığı beğenilmeyen ve taraftarların gönderilmesi için her yolu denediği Hırvat çalıştırıcının da hakkını teslem etmek gerekiyor.

İşte hem oyuncu hem de taktik bazında Tudor'un 2-0'dan 4-2'ye dönmesini sağlayan değişiklikleri:

*Maicon'u çekinmeden çıkarıp Rodrigues'i oyuna soktu

*Belhanda'yı çıkarmak yerine Ndiaye ile yer değiştirdi

*Fernando'yu kullanıp, defansı hem 3'lü hem de 4'lü oynattı

*2-2'ye geldiğinde frene bastı, rakibin tepkisini gözledi

*Maçın yıldızı Feghouli'yi ikinci yarı serbest bıraktı

IGOR TUDOR'UN AKHİSAR ZAFERİNİ GETİREN 6 SIRRI

1- CESARET: 9. dakikada sakatlanan Mariano'nun yerine oyuna giren Jason Denayer sağ kanadı işletemedi. Teknik direktör Tudor risk aldı. Maicon'u çıkardı. Rodrigues'i soktu. Aslında Rodrigues, 45 dakikada 5 top kaybetti. 3 ortasında da başarısız oldu ve takımın en verimsiziydi.

2 RİSK: Defansı Serdar-Denayer yapıp içlerine de Fernando'yu koyup hem 3'lü hem de 4'lü oynattı. İlk 45 dakikada Maicon tek bir top çalma ile oynarken, oyunda kalan Serdar Aziz 3 top kapma, 8 uzaklaştırma ile başarılı bir performans çizdi.

3- SABIR: Maç 6 dakikada 2-2 olduktan sonra frene bastı. Rakibin vereceği tepkiyi gözledi. Oyunu dinlendirdi. 752 kez takımı topla buluşurken, Akhisar'ın kendilerinin yaptığı 557 pas kadar topla buluşmasına (449) bile izin vermedi.

4- YARATICILIK: Belhanda ilk yarıda 5'te 1 ikili mücadele, 4'te 1 isabetli şut ve hiç kilit pası atamadan oynadı. Bunun üzerine İgor Tudor; Belhanda'yı çıkarmak yerine Badou Ndiaye'yi 10 numaraya, Faslı yıldızı 8 numaraya çekti. Belhanda ikinci yarıda 5 kilit pas yaptı. Bir gol attı, bir asist yaptı. Ndiaye ise 2'si asist, 3 ikili pas ve 3 adam geçme ile oynadı.

5- ÖZGÜRLÜK: İlk yarının en istekli ismi Feghouli'yi ikinci yarı serbest bıraktı. Cezayirli futbolcu atom karınca gibiydi. Bir gol attı, iki gole de bir şekilde etki etti.

6- İSTEK: 18 şut denemesinin 17'sinde isabet, yüzde 70.2 topa sahip olma, 25 adam geçme denemesinin 11'inde isabet. Toplam 13 kilit pas. 8'i Younes Belhanda'dan olmak üzere 24 orta... Bir gol atan Fernando'nun 8'de 5 isabet sağladığı 35 uzun top ve ardından gelen müthiş dönüş ve 4-2'lik galibiyet... Sevinç ve gurur... (Fotomaç)

Okan Buruk'tan geri adım! Özür diledi...
Aslan istatistikte de lider!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz