''Ancelotti bile kovuldu, Tudor kim ki!''
FUTBOL

''Ancelotti bile kovuldu, Tudor kim ki!''

/Admin Admin
17-12-2017
0

*Galatasaray'da Dursun Özbek'in Tudor'a desteği sizce göstermelik mi, yoksa samimi mi?

Tabii ki göstermelik. Bakın bakalım Galatasaray, bugün ve haftaya kazanamazsa Tudor kalabiliyor mu? Ama kulüp başkanları bunu yapıyorlar. İyi niyetle 'hocamızın arkasındayız' diyorlar ki moraller bozulmasın, direnç kaybolmasın. Tudor kim ki! Dünya futbolu ne kelleler aldı. Bayern Münih gibi bir dev, üstelik bu sezon da Almanya'da şampiyon olacağı neredeyse kesin olan bir takım, Ancelotti gibi bir adamı kovdu. Üstelik sezonun ilk haftalarında yaptı bunu. Ve yaptıkları açıklamada, "Bazı yıldız oyuncularımız Ancelotti ile anlaşamıyorlar. Onu istemiyorlar ve bu yüzden kovduk" diyebilecek kadar şeffaf ve çağdaş futbol normlarına aykırı konuştular.

*Arda Turan, Instagram'da kendisiyle ilgili yapılan "dönmeli mi?" anketine, "dönmemeli" diye yanıt vermiş, bu da basına yansıdı. Sizce Arda doğru bir psikolojide mi?

Arda son iki yıldır bunalımlı günler geçiriyor Barcelona'ya transferi Türk futbol tarihinin en büyük transferiydi. Gerek Atletico Madrid'de gerek Barcelona'da ilk yıllar çok iyi geçti ama son dönem tam bir hüsran yaşıyor. Hem saha dışında yaşadığı olaylar hem de kendi takımındaki başarısızlık ona sürekli yanlış kararlar verdiriyor. Ben onun yerinde olsam G.Saray'a gelirim. Ama gerek taraftar gerek yönetim bu konuya direniyor. Peki şimdi ne olacak? Görünen o ki kesinlikle Barcelona'dan daha aşağı bir takıma gidecek. Çünkü daha büyüğü yok. Tıpkı Mesut Özil gibi olabilir. Birkaç yıl önce dünyanın en önemli futbolculaır arasında yer alan Mesut, Real Madrid'de oynarken, şimdi Arsenal'de ve sıradan bir futbolcu. Mesut'un gece hayatı, çöküşü hızlandırdı. Aynı sendromu Arda'nın yaşayacağından endişem var.

Ahmet Çakar / Sabah

Galatasaray'ın transferine Jurgen Klopp böyle engel oldu!
Aslan, Malatya'da kayıp!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz