''Hep söylüyorum, Tudor ile geçen her gün...''
FUTBOL

''Hep söylüyorum, Tudor ile geçen her gün...''

/Admin Admin
17-12-2017
0

Siz bu satırları okuduğunuzda Tudor'un akıbeti ne olacak bilmiyorum. Ama dün ligin mütevazı bir ekibine karşı neredeyse tek pozisyon bulmadan maçı kaybettiler. Gol attılar ama o da karambol golü. Galatasaray'ın başında Tudor denen bir adam var. İyi niyetinden şüphe etsek, Galatasaray'ı sabote ediyor diyeceğiz. Bayram değil, seyran değil yine üçlü savunma ile maça başladı. Bu takım üçlü savunma oynayamaz. Rakip, stoperlerin üzerine baskı yaptığında ki, Malatyaspor ilk devre öyle yaptı, Galatasaray stoperleri tüm topları rakibe atıyorlar. Denayer olsun, Maicon olsun ilk yarıda skandal oynadılar. Üçlü savunma oynarken, orta beşlinin solunda da Linnes olmaz.

Galatasaray ve Tudor işte ilk yarı böyle oynamaya çalıştılar ve skandal bir 45 dakikayı ortaya koydular. Tabii ki goller geldi. Hem de ne goller! Tudor'lu Galatasaray'ın sürekli yediği tipten. Bunlardan birinde soldan orta geldi, top 3 kişiyi geçti, Malatyalı Pereira hızlı davranıp kafayı vurdu. Hemen akabinde de bir kornerden Galatasaray'ın alıştığımız gollerinden biri daha geldi ve bence ilk yarıda maç bitiverdi.

Papaz her zaman pilav yemez derler. Geçen hafta da Akhisar'a karşı 2-0 mağlup kapattılar ama maçı kazandılar. Fakat orası İstanbul'du, rakip 10 kişiydi ve Akhisar ikinci 45 dakikada anestezi almışçasına maçı bıraktı. Ama dün Malatya öyle yapmadı. Aslında biraz paniklemeseler, skoru koruma içgüdüsüyle davranmasalar, dan dun oynamasalar sonuç çok farklı olurdu. Özellikle son 20 dakikada Galatasaray'ın kurduğu baskı kendi organizasyon gücünden değil, Malatyaspor'un ileride top tutamaması ve topla çıkamamasındandı. Feghouli olsun, Belhanda olsun ne ofansif ne defansif organizasyon yapabiliyor. Sağdan soldan orta geldiğinde Gomis rakip ceza alanı içinde tek başına.

Sonuçta Galatasaray kan kaybetmeye devam ediyor. Hep söylüyorum, Tudor ile geçen her gün Galatasaray'ın sonu demek. Bakalım Dursun Özbek ve yönetimi yine arkasında durabilecekler mi?

Ahmet Çakar / Sabah

Levent Tüzemen yazdı; ''Tudor kalmalı!''
Galatasaray Yönetimi adayları değerlendirmeye başlıyor!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz