Galatasaray’ın Riva arsasında yeni gelişme!
FUTBOL

Galatasaray’ın Riva arsasında yeni gelişme!

/Admin Admin
09-01-2018
0

Galatasaray'ın arsasında hayata geçecek projede evlerin temmuz ya da ağustos ayında satışa çıkacağı bilgisi var. Az katlı ve müstakil yapıların yer alacağı projede evlerin metrekare fiyatı 7 bin liradan başlayacak. Büyük metrekareli ve yüksek fiyatlı villalar yerine, orta üstü gelir grubunun da alabileceği konutlar hayata geçecek.

Emlak Konut, Riva projesinin ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla tasarlanan Eko-Köy projesi olması için de çalışma yaptı. Toplam 869 bin 522 metrekare konut alanına sahip olan arazide 206 bin 497 metrekarelik bir de özel orman alanı bulunuyor.

3.8 milyar liralık proje

Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen ihaleyi Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnşaat AŞ İş Ortaklığı kazanmıştı. Ancak  ihaleyi kazanan ortaklar belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamayınca ihale en yüksek ikinci teklifi veren Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ’ye verildi.

Geçtiğimiz yıl imzalanan protokole göre, ihalede ortaya çıkacak arsa bedelinin yüzde 80’i Galatasaray’ın, yüzde 20’si de Emlak Konut GYO’nun olacak. Yılmaz İnşaat 3 milyar 808 milyon liralık proje yaparken şirket payı için Emlak Konut’a 952 milyon lira taahhüt etmişti. Bu durumda gelirin yüzde 80’ine denk gelen 761.6 milyon lira kulübün olacak.  İhalede yeni tabloya göre de Emlak Konut payı 190 milyon 400 bin lira olacak. (Hürriyet)

Hagi'nin oğlu Ianis transfer oldu! Resmi açıklama geldi
Donk ve Latovlevici boş durmuyor!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz