''Şu anda tamamen farklı bir Galatasaray takımı var''
BASKETBOL

''Şu anda tamamen farklı bir Galatasaray takımı var''

/Admin Admin
11-01-2018
0

Galatasaray’da koç Marina Maljkovic ve oyunculardan Işıl Alben ile Tuğba Taşçı mücadelenin ardından Galatasaray Televizyonu’ndan İbrahim Demir’e açıklamalarda bulundu.

Demeçler şu şekilde:

Marina Maljkovic:

“Sonunda kazanmayı başardık. Bu maçı taraftarlarımıza armağan ediyorum, onlar için sahadaydık. Ocak'ta daha iyi bir takıma sahip olacağımızı söylemiştik. Bu takıma sahip olmak için uzun süre acı çektik. Ve koç olarak benim, emin olun ki, herkesten fazla canım acıdı. Bu galibiyetten dolayı mutluyum. Bence şu an elimizde tamamen farklı bir Galatasaray takımı var. Sıradaki maçlara konsantre olmamız için elimizde daha iyi bir ekip var. Tabii ki sıradaki maçlarımızın tamamını kazanmamız beklenemez ama herkesin gördüğü üzere elimizde daha 'yetkin' bir takım var ve şimdi bu takımla sıkı çalışıp sezonun geri kalanı için daha iyi bir iş yapmaya çalışacağız.”

“Kaela Davis çok iyi bir oyuncu. Bence geçen sezon Moriah Jefferson ile elimizde ne varsa, bu sezonda da Kaela Davis ile aynı duruma sahibiz. İkisi de genç ve ilk kez Avrupa tecrübesi yaşayan oyuncular. Onları kazanmak bizim işimiz. Bu kadar süre takımımıza doğru ismin gelmesi için beklememiz gerekiyordu. Kaela Davis'in de o isim olduğunu düşünüyoruz.”

Işıl Alben:

“Çok önemli bir maçtı, gruptan çıkma şansımızı devam ettirme açısından kazanmak çok önemliydi. Bu grupta kazanmamız gereken birçok maçı kaybettik. Ama şimdi kadromuzun da genişlemesiyle daha iyi bir takım olduk. Bugün salona gelip bizi destekleyen taraftarımız yine harikalardı. Zaman zaman maçta iniş çıkışlar oldu ama bunlar çok normal. Taraftarımızın verdiği moralle galip gelmesini bildik.”

“Bu sezon kazandığımız-kaybettiğimiz birçok maçta müthiş taraftarımız vardı. Buradan bir kez daha onlara söz veriyorum; deplasman maçlarından da galibiyetle döneceğiz.”

Tuğba Taşçı:

“Bugün ilk EuroLeague maçıma çıktım. Bu galibiyete takım olarak çok ihtiyacımız vardı. Seyircimizin de desteğiyle çok şükür galip geldik. İnşallah bundan sonra çıkışımızı devam ettirebiliriz.” (Galatasaray.org)

Bülent Korkmaz'ın unutamadığı Ali Sami Yen Stadı anısı!
Galatasaray'ın eski 10 numarasından sürpriz transfer!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz