''Derbiden kazançlı çıkan taraf elbette Galatasaray, hem liderliği korudular hem de...''
FUTBOL

''Derbiden kazançlı çıkan taraf elbette Galatasaray, hem liderliği korudular hem de...''

/Admin Admin
20-03-2018
0

*Terim’in derbi öncesi son idmanı stada alıp taraftara açması doğru bir hamle miydi? Beraberliğe etkisi oldu mu?

Fatih Terim deneyimli bir teknik adam, yöntemine saygı duyuyorum elbette. Ancak büyük karşılaşmalar öncesinde bu tarz büyük hamleler, futbolcuları motive edebildiği gibi gereksiz de gerebiliyor. Galatasaray’ın ilk 11’inde 7 futbolcu zaten ilk kez gidiyor Kadıköy’e... Yani o genetik yük konusunda onlarda farkındalık yaratmak yerine, sıradan bir maçmışçasına olağan biçimde sahaya çıkarmak daha mı doğru olurdu acaba? 

*Kaliteli olmasa da heyecanlı bir derbi izledik. Sizce hangi hoca oyunu doğru oynadı ve maçın hakkı neydi?

HAKEM YILDIRIM DAHA BELiRLEYiCi OLDU

Sıkıcı bir 45 dakikanın ardından Fernando’nun çıkışıyla oyun Fenerbahçe’ye geçmiş gözüküyordu ki Aykut Kocaman, Roberto Soldado’yu sahada tutmayarak gol opsiyonlarını daralttı. Maçın doğal sonucu da beraberlik oldu o kararın ardından... Kupadaki Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde de bunu hissettik, hakemler kart ve penaltı vermek konusunda çok tutucular. Büyük düdükler çalmayayım, küçük kararlarla maçı idare edeyim hissiyatı doğuruyorlar sanki.

*F.Bahçe derbisini puanla geçen Galatasaray’ın şampiyonluk şansı cuma gününe göre ne kadar artmış oldu?

ŞAMPiYONLUK TARiHi MAYIS AYIDIR

Derbiden kazançlı çıkan taraf Galatasaray elbette. Hem liderliği korudular, hem de ezeli rakiplerinden biriyle mesafeyi açıp, biriyle de aynı tutmayı başardılar. Üstelik bunu yıpratıcı bir mağlubiyet almadan, son dakikada da 19 yıllık özleme bir direk kadar yaklaşarak yaptılar. Şampiyonluk söylemleri için herkes bu sezon Mayıs ayını beklemek zorunda kalacak sanki. Çünkü lig çok sıkı.

*Başakşehir, özellikle ilk devre futboluyla “Şampiyon olur” dedirtti. Galatasaray’ın 1 numaralı rakibi Başakşehir mi?

ÜÇ TAKIMIN ŞANSLARI EŞiT GÖRÜNÜYOR

Bence ilk devre değil, gole kadar, yani ilk 30 dakika harikalardı... Zaten 30’uncu dakikada şut istatistiği 9’a 0 gibi acayip bir noktaya gelmişti. 60’ta şutlarda durum 9-6 oldu. 90 dakikanın sonundaysa 9-15’ti. Tamam, son yarım saat 11’e 10 oynandı ama 30’la 60 arası geriye yaslanmaları anlamsızdı. Ben Galatasaray, Medipol Başakşehir ve Beşiktaş’ın şanslarını hâlâ yakın görüyorum. Sadece Fenerbahçe onların bir tık gerisinde. (Hürriyet)

Avrupa Gol Krallığı yarışında Gomis’e katsayı engeli!
''Fatih Terim'i örnek alsınlar''

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.