Demirkol'dan çarpıcı yorum! ''Başakşehir o baskıyı kıramazsa Galatasaray...''
FUTBOL

Demirkol'dan çarpıcı yorum! ''Başakşehir o baskıyı kıramazsa Galatasaray...''

/Admin Admin
12-04-2018
0

Galatasaray tempolu başlar

Galatasaray'ın çok ciddi iç saha oyunu var. Gomis içerde canavar. İlk 15-20 dakikalık süreçte Başakşehir o baskıyı kıramazsa Galatasaray Başakşehir'i yıkabilir. Başakşehir, maçı alırsa yolu yarılayacak. Hiçbir iddiası ve hedefi olmayan takımlarla oynayacak.

Maicon'un ayağı iyi değil

Galatasaray'ın temel probleminin defans bölgesini ortasahaya yaklaştırma düşüncesi olduğunu düşünüyorum. Maicon'la Serdar'ı orta sahaya çıkarmak lazım. Maicon, kendini geri atıyor. Orda bir pencere açılıyor. Rakip takımlarda pas ile çıkabiliyor. Deplasmanda savunma ile hücüm birbirinden kopuyor. Gomis bile sıradan bir oyuncu haline geliyor. Fatih hoca da söylüyor bu sene halledilemeyeceğini. Savunma değişecek. Maicon iyi oyuncu. Ayağı daha iyi bir defans alabilirler.

Takım boyu uzun

Fernando en iyi dönemde olduğu zaman bile Galatasaray deplasmanda iyi oynayamıyordu ki ? En öndeki oyuncu ile en arkadaki oyuncu arasındaki mesafenin kısa olması lazım. Galatasaray'ın takım boyu bir hayli uzun.

Ndiaye olumsuz etkiledi

Ndiaye varken de deplasmanda problem vardı. Tudor Ndiaye'siz oynamaya kalksa içeriyi de beceremezdi. Bu anlamda Ndiaye'nin gitmesi Galatasaray adına kötü oldu.

Fatih hocanın gelişi Serdar'a yaradı

Serdar'da bir gelişme var. Fatih hoca geldikten sonra oyununda iyi bir gelişme var. Bazen böyle gereksiz faulleri var ama gelişimini sahaya yansıttığını düşünüyorum.

Ndiaye, Aurelio gibiydi

Çok farklı değil puan ortalamaları. Fatih hocanın Ndiaye'si yoktu. Mehmet Aurelio gibiydi. O yüzden hücümda fazla gözükmüyordu. Arkada çok fazla bir etkisi vardı. Fatih hoca kadroya güvenmese gelmezdi. Sezon sonunu bekler öyle gelirdi.

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Hasan Şaş'tan Ayhan Akman'a sert gönderme! ''Kendini Galatasaraylı sanan aciz insanlar...''
Işıl Alben'den Fatih Terim'e mesaj!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.