Mustafa Üstün yazdı: ''Yaklaşıyor, yaklaşmakta olan!''
FUTBOL

Mustafa Üstün yazdı: ''Yaklaşıyor, yaklaşmakta olan!''

/Admin Admin
16-04-2018
1

Galatasaray, kazanması gereken maça çıktı. Geçen haftaki kayıptan sonra, kalan haftalar artık kayıpsız geçilmesi gereken haftalar. Kadrolar açıklandığında hocanın risk aldığı görüldü aslında. Ama söz konusu Fatih hoca olunca bir güven de vardı. Haftalardır oynamayan Denayer, ağır ama fiziki güce sahip Maicon’un yerine sahaya çıktı. Bu Adebayor’a karşı bir önlemdi. Bu da işe yaradı. İlk yarıdaki maçta üç gol atan Adebayor adım atamadı. Diğer değişiklik de Selçuk-Donk’tu . Hücum hattı hızlı olan rakibe pres yapma amaçlıydı. Donk da, Galatasaray kariyerinin en iyi maçlarından birini oynadı.

Ligin en efektif hücum ettiği söylenen rakip takım, ilk yarıda kaleyi göremedi. Galatasaray; Rodrigues, Belhanda ve Gomis ile kaleyi yokladı. Orta sahada da Galatasaray rakibe iyi bastı, nefes aldırmadı. İlk yarıda tek eksik goldü Galatasaray adına.

İkinci yarı Galatasaray yine basarak başladı. Sağda Mariano ve solda Nagatomo olunca, hücum anlamında da sistem çalıştı defansif olarak da Visca ve Elia’ya adım attırılmadı. Beklenen aktör olan golde Mariano’nun sol ayağından geldi. Hemde aşina olmadığımız sol ayağıyla mükemmel vurdu. Bütün Galatasaray düşmanları sustu.

Sonra oyunu iyi soğuttu İmparator'un oyuncuları. 90+’da kornerden gelen kavisli güzel ortaya rakip forvet Adebayor kayıtsız kalamadı. Kendi kalesine çok güzel bıraktı. İkiyi bulan Cimbom maçı da golle bitirdi. Büyük maçları kazanamıyor diyenlere en güzel cevabı verdi. Önündeki 5 finali de kazanıp mutlu sona ulaşmak istiyor takım bunu belli etti. Yani herkese rağmen “Yaklaşıyor yaklaşmakta olan... “

Mustafa ÜSTÜN / ASLAN ARENASI

Nagatomo yine yıldızlaştı! Visca'ya geçit vermedi...
Büyüka'dan o isme büyük övgü! ''FIFA şimdiden 'yılın golü' adayları için...''

Yorumlar

  • İsimsiz

    Aslan Arenası tebrik ediyorum sizi. Güzel bir kalemi galatasaray camiasına kazandıracaksınız inşallah çok başarılı yazılar mustafa üstün

    16-04-2018

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.