Cimbom'a Terim'in eli değdi...
FUTBOL

Cimbom'a Terim'in eli değdi...

/Admin Admin
16-04-2018
0

Abdullah Avcı her zaman olduğu gibi maç öncesinde güzel konuştu. Takımının yapabileceklerini ve rakibe saygısını sade cümlelerle anlattı. Konuşmalara hiçbir itirazımız yok. Ancak konuşmak yapmaktan, uygulamaktan her zaman kolaydır. Maç öncesinde düzgün konuşmak için harcadığınız zamanı, takımı oynatmak için harcamazsanız sonuç işte böyle olur. Üstelik, ligin kader maçlarından birinde Galatasaray'ın hiç de iyi oynamadığı bir karşılaşmada...
 
Abdullah Avcı'nın konuşmalarının altını neden bu denli kalın çiziyorum? Fatih Terim takımının en temel oyuncularından biri olan, bildiğim kadarıyla bugüne değin sadece bir maçta kadronun dışında kalan Maicon'dan vazgeçerken, Abdullah Avcı, artık futbol ile çok da ilişkisi kalmayan, Başakşehir'de gününü gün edip, geçmişteki kariyerine sığınan Arda Turan'ı sahaya sürdü. Hadi, diyelim ki, ondan beklentilerin vardı, ama sahadaki görüntülerine bakıldığında takıma bir katkısı olmayacak bu oyuncuyu sahada tutmanın ne anlamı vardı?
 
Zaten Emre Belözoğlu ile birlikte büyük bir psikolojik baskı altında olan Arda Turan'dan verim almak bir yana takıma katkı yapması düşğünülemezdi. Bu sezon ligin zorluk derecesi en yüksek maçını Arda ile başlamak gerçek bir antrenörlük hatasıydı. Başakşehir ve Abdullah Avcı bu hatanın bedelini ödedi.
 
Galatasary bundan önceki iç sahada oynadığı karşılaşmaların çok gerisindeydi. Ne var ki, maçtan hiç beklenmeyecek kadar kusursuz bir gol ile öne geçti. Bir sağ bekin sol ayağıyla bu denli kusursuz bir gol attığına pek tanık olmamıştım. Maçın başarılı oyuncularından biri olan Volkan Babacan'ı böylesi bir vuruşla avlamak, hocası avcı olarak bilinen bir takımın kalecisine yakıştı dersek yeridir. Başarılı kaleci Volkan Babacan bu önemli maçta ancak böylesi bir vuruş ile alt edilebilirdi.
 
Kader maçı olarak bilinen karşılaşmalara mutlaka hocaların eli değmelidir. Böylesi önemli maçlar sıradan uygulamalarla kazanılamaz. Fatih Terim son derece yerinde bir karar ile, Başakşehir'in hızlı hücümlarına karşı önlem olararak Maicon'u kadronun dışında bırakmıştı. Bunun ödülünü de, olumlu bir oyunla olmasa da, net bir skorla kazanarak elde etti.. Tudor'dan görevi devralan Terim belki de ilk defa Galatasaray'a elini değdirdi. Galatasaray bu galibiyet ile ligin gidişatını yeniden değiştirdi. Her hafta ne olacağı belli olmayan bir lige hiç tanık olmamıştık. İki, üç takımın şampiyonluk mücadelesi verdiği sezonlar biliyoruz da, son beş haftaya dört takımın atbaşı girdiğine ilk kez şahit oluyoruz...   

Metin Tükenmez / Fanatik

İkinci golde el yok!
Sağıyla sürer, soluyla süründürür!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.