''Galatasaray şampiyon oldu dersek...''
FUTBOL

''Galatasaray şampiyon oldu dersek...''

/Admin Admin
06-05-2018
0

Galatasaray'ın efsane savunma oyuncusu Bülent Korkmaz, beIN Sports'ta yayınlanan beIN FC programında maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.

 İşte Korkmaz'ın açıklamaları...

"Oyun değil, skor önemliydi"

"Kazanan her zaman haklıdır. Galatasaray deplasmanda bireysel yetenekleriyle maç kazanıyor. Rodrigues attı, Muslera tuttu. İki oyuncu üzerinden maç kazandılar. Bu son haftalarda maçın kazanılması daha önemliydi. Nitekim böyle oldu. Galatasaray’ın, takım oyunuyla maç kazandığını görmedim. Bireysel yetenekler maç kazandıracak ama takım oyunu göremedik deplasmanda. Fatih Terim’in düşündüğü bu maçları kazanmak. Terim, gelecek sezonda ne olup biteceğini yazmıştır deftere. Bu saatten sonra oyun değil, skor önemliydi. Önemli bir galibiyet oldu."

"Terim’in gelecek adına çözeceği en büyük sorun; deplasman performansı"

"Son 4 haftada alınan Başakşehir, Beşiktaş, Alanya, Akhisarspor maçları şampiyon olmak için en büyük nedenlerden. Galatasaray’a iç sahada kazanır gözüyle bakıyoruz. Taraftarla bir bağ kuruyor. Bunu deplasmanda yapamıyor. Yeteneğini şampiyonluk adına kullanan oyuncular oluyor. Muslera ve Rodrigues bunu bugün yaptı. Terim’in gelecek adına çözeceği en büyük sorun; deplasman performansıdır."

"Yöneticiler, hakem hatalarını bu kadar dillendirmemeli"

"Yöneticiler hakem hatalarını dillendiriyor. Medya da bunu yazmakta haklı. O zaman biz yorumcular da konuşmak durumunda kalıyoruz. Yöneticiler bunu çok dillendirmemeli. Sadece oyunu değerlendirmeli. Oyuncular da hakemler de hatalar yapabilir. Doğru yolu bulmak önemli."

"Buradan şampiyonluk verilmez"

"Bu tablo önemli bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor Galatasaray’ın. Buradan şampiyonluk verilmez. Kafa kafaya gitseniz, 1 puan önde olsanız anlarım bunu. Ama buradan şampiyonluk verilmez. Galatasaray şampiyon oldu dersek, diğer takımlara da saygısızlık olabilir. Belirleyici olan  sizin yaptıklarınız, sahada gösterdiğiniz performans. Son 2 hafta psikolojik baskıyı kaldırabiliyorsanız şampiyon olursunuz."

"Penaltı kararı ağırdı"

"Hakemler oyuncuları iyi tanıyorsa, Seleznov’a penaltı vermezdi. Gözümü kapatırım Seleznov kendini yere atarsa. Bunu önyargı olarak söylemiyorum. Oyuncuyu iyi biliyorsam öyle olur. Bu oyuncu kendini yere atıyor diye biliyorsan… Valbuena da bir örnektir. Aldığı 5 faulden 1’i fauldür. Sen buna doğru karar vermiyorsan oyuncuyu iyi tanımıyorsun demektir. Penaltı ağır bir penaltı."

Haber Kaynağı: ASLAN ARENASI

Güntekin Onay'dan Galatasaray övgüsü! ''Galatasaray son 4 haftada...''
Uçan adam Rodrigues bu sezon bir ilki yaşadı!

Yorum yapmak için kayıt olun veya giriş yapın.

Adresimiz